Kedi Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir?

Kedi Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir?


İnsanlarda olduğu gibi hayvanlar üzerinde de gıda ve başka sebeplerde dolayı zehirlenme görülmektedir. Kedi zehirlenmesi belirtileri bu durumlardan bir tanesidir. Bir çok farklı gıda takviyesi alan kedilerde zehirlenme sıkça görülmektedir. Bu tarz durumlarda stres ve panik yapmayarak veteriner ile kontak kurulmalıdır.

İçindekiler

  Kedi Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir?

  Hayvanlarda zehirlenme hastalığı yaygın bulunan  sorunlar arasında yerini alır. Kedi zehirlenmesi belirtileri genellikle kusma ve ishal olarak görülmektedir. Bu gibi durumlar görüldüğünde veteriner veya kedi sigortası seçeneklerine başvurulmalıdır. Zehirlenme ciddiye alınması gereken bir durum olduğu için müdahale edilmediği taktirde kedinin hayatına dahi etki edebilir. Bu sebeple hızlı müdahale edilmesi gerekmektedir. Ancak bu müdahaleyi bilir kişiler tarafından yapmak önemli noktalar arasında yerini alır.

  Ciltte enfeksiyon, koma ve kronik yorgunluk kedilerde zehirlenme belirtileri arasında yerini alır. Ayrıca solunum zorluğu ve nefes alıp veriş düzensizliği de temel belirtiler arasında bulunmaktadır. Aslında hayvanlarda da zehirlenme durumu insanlardaki gibi belirtiler verir. Zehirlenen insan etkilerinin bir çoğu kedilerin zehirlenme belirtileri arasında yerini alır. Kedi sigortası bulunuyor ise bu durumda kullanılmalı ve veteriner desteği alınmalıdır.

  Zehirlenmiş Kediye Nasıl Müdahale Edilir?

  Kedi zehirlenmesi belirtileri görüldüğü takdirde öncelikle sakin olunmalıdır. Panik yapmayarak kedinin hangi gıdadan zehirlendiği tespit edilmelidir. Tespit edilen gıdanın kedi ile ilişkisi tamamen kesilmelidir. Ardından hemen veteriner ile iletişime geçilmelidir. Kedi sigortası bu konularda pratik çözümler sunmaktadır. Bu nedenle sigorta önemli bir olaydır. Bu sayede maddi durum aksaması olsa dahi kedi rehabilite edilir. Bireylerin her zaman maddi olanakları acil durumlara el vermeyebilir. Sigorta bu tarz durumlarda devreye girer.

  Doğru bilinen yanlışlar arasında yer alan diğer olgu da kedilerde zehirlenme belirtisi görüldükten sonra tedavi etmeye çalışılmasıdır. Bu yanlış bilinen durumlar arasında yerini almaktadır. Asla zehirlenen kediye tedavi amaçlı bir takım gıdalar verilmemektedir. İnsanlarda genellikle yoğurt tüketmesi yapılırken kediye de bu tarz gıdalar verenler olur. Bu çok yanlış ve büyük hatadır. Bu sebeple veteriner ile iletişime geçilip onun direktifleri uygulanmalıdır. Aksi halde kedinin hayatı riske atılarak kötü sonuçlar doğabilir. 

  - Patili Sigorta

  Başa dön

  Son Gönderiler

  Kedilerde Lösemi Belirtileri Nelerdir?
  Kedilerde Lösemi Belirtileri Nelerdir?

  Kedilerde lösemi belirtileri fazla şekilde görülebilir. Birden fazla tepkime ve yansıma oluşturarak ..

  Devamını oku
  Kedilerde İç Parazit Belirtileri
  Kedilerde İç Parazit Belirtileri

  Kedilerde iç parazit yaygın görülen durumlardandır. Kedilerde iç parazit ölümcül değildir. Çok nadir..

  Devamını oku
  Kedilerin Tüylerini Kusması Nasıl Engellenir?
  Kedilerin Tüylerini Kusması Nasıl Engellenir?

  Kedilerin tüylerini kusması nasıl engellenir? Yapılan en kapsamlı kedi hastalıkları araştırmaları ar..

  Devamını oku