Kedilerde Lösemi Aşısı Ne İşe Yarar?

Kedilerde Lösemi Aşısı Ne İşe Yarar?


İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da lösemi görülür. Bu nedenle tedavi süreci gereklidir. İnsanlar gibi etkiler görülür. Kedilerde lösemi aşısı tedavi sürecinde kullanılan yöntemler arasında yer alır. İnsanlarda bu durum daha ağır olsa da kedilerde aşı olayı daha yaygındır. Bu nedenle lösemi belirtileri görülen kediler veterinere götürülerek asi olmalıdır. Aşıdan sonra tedavi devam etmelidir.

İçindekiler

  Kedilerde Lösemi Aşısı Ne İşe Yarar?

  Kedilerde lösemi aşısı önemli bir durumdur. Lösemi olan kedilerin bağışıklık ve direnci düşer. Bu durumda dışarıdan takviye alması gerekmektedir. Lösemi aşısı yapılarak kedinin başka hastalıklar yaşaması önlemek istenir. Bu sayede direnç yükseltilerek kedi de enfeksiyon ve türevleri azaltılır. Bir nevi aşı antikor ve serum misyonu görebilir. Özetle açıklamak gerekirse löseminin geçmesinden ziyade etkisini sabit tutmak sebebiyle yapılır. Sadece aşı ile lösemi maalesef hemen geçmez.

  Kedilerde lösemi aşısı genellikle iki doz halinde yapılmaktadır. Aşı olan kedi anlık halsizlik ve sersemleme yaşayabilir. Ayrıca iştahsızlık gibi durumlarda görülebilir. Bu durum çok sürmez aşının olduğu gün sürer. Kedilerde lösemi aşısından sonra dilde solukluk gibi durumlar görülürse acil veterinere gidilmelidir kansızlık ve kan hücrelerinde sorun bulunduğu anlamına gelir. Bu da tehlikeli bir durum olarak görülmektedir. Hayati tehlike olacağından acil davranılmalıdır.

  Kedilerde Lösemi Ölümcül Müdür?

  Lösemi hastalığı tehlikeli bir hastalıktır. İnsanlar üzerinde de saç dökülmesi ve kemoterapiye sebep olur. Kedilerde de kıl dökülmesi ve benzer durumlar gözlenir. Maalesef ölümcül bir hastalıktır. İyileşme ihtimali de vardır. Fakat direnci düşük ve bünyesi zayıf kedilerde ölümcül vakalar görülmektedir. Hızlı teşhis ve erken teşhis önemli noktadır. Bu sebeple görüldüğü taktirde hızlı hareket edilmelidir. Kedilerde lösemi aşısı kedi sigortası kapsamındadır.

  Kedilerde lösemi aşısı iyi gelmektedir. Ancak lösemiyi anında iyileştirmesi söz konusu değildir. Bu sebeple  lösemi ölümcül durumlara neden olabilir. Aşı olan kedi lösemi hastalığından kesin kurtulacak diye bir durum söz konusu değildir. Kuduz aşısı gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple rehavete kapılmamak gerekir. Lösemi belirtileri görülen kediler acil veterinere götürülmelidir.

  - Patili Sigorta

  Başa dön

  Son Gönderiler

  Kedilerde Lösemi Belirtileri Nelerdir?
  Kedilerde Lösemi Belirtileri Nelerdir?

  Kedilerde lösemi belirtileri fazla şekilde görülebilir. Birden fazla tepkime ve yansıma oluşturarak ..

  Devamını oku
  Kedilerde İç Parazit Belirtileri
  Kedilerde İç Parazit Belirtileri

  Kedilerde iç parazit yaygın görülen durumlardandır. Kedilerde iç parazit ölümcül değildir. Çok nadir..

  Devamını oku
  Kedilerin Tüylerini Kusması Nasıl Engellenir?
  Kedilerin Tüylerini Kusması Nasıl Engellenir?

  Kedilerin tüylerini kusması nasıl engellenir? Yapılan en kapsamlı kedi hastalıkları araştırmaları ar..

  Devamını oku