Köpeklerde Bronşin Aşısı Nedir?

Köpeklerde Bronşin Aşısı Nedir?


Köpeklerimizin ilk doğdukları andan itibaren sağlıklı bir hayat yaşamaları için olması gereken belirli aşılar vardır ve bronşin aşısı bunların en başında yer almaktadır. Köpeklerde bronşin aşısı nedir bildiğiniz zaman siz de köpeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabiliriz.

İçindekiler

  Köpeklerde Bronşin Aşısı Nedir?

  Köpek dostlarımızı sahiplendiğimiz ilk andan itibaren bizim ailemizin bir parçası olurlar. Köpeklerde bronşin aşısı nedir sorusu özellikle yeni köpek sahiplenmiş insanlar tarafından sık sık sorulmaktadır. Bronşin aşısı yaptırılmadığı zamanlarda büyük hastalıklar ortaya çıkabilmektedir, bu nedenle köpeğinize mutlaka yaptırmanız gereken ve ihmal etmemeniz gereken önemli bir aşıdır.

  Köpeklerde bronşin hastalığının bir diğer adı barınak hastalığı olarak bilinir. Bronşin hastalığı üst solunum yolu hastalıklarına sebep olabilmektedir ve bu hastalıkları engellemek adına bronşin aşısı yaptırılır. Bu nedenle köpeğinizi mutlaka bronşin aşısı yaptırmanız gerekir. Bronşin aşısını yaptırmadığınız takdirde bu durum köpeğinizi ölüme kadar götürebilir. Aynı zamanda aşı olmamış köpeklerde barınak hastalığı çok bulaşıcı bir hastalıktır ve diğer köpeklerin sağlığını da tehlikeye atmaktadır.

  Köpek dostlarımız bu hastalığı sağlıklı bir şekilde atlatsa bile akciğer sorunları gibi hastalıklara yol açmaktadır ve akciğerlerine kalıcı hasar vermektedir. Son derece Tehlikeli olan bu hastalık akciğer kapasitelerinin büyük bir bölümünü kaybetmelerine sebep olabilir. Bronşin hastalığı olduğundan şüphelendiğiniz herhangi bir belirti gördüğünüzde mutlaka bir veteriner hekime gitmeniz gerekmektedir.

  Köpeğime Bronşin Aşısı Yaptırmalı Mıyım?

  Köpeklerde bronşin aşısı nedir yazımızı okuduysanız köpeğinize bronşit aşısını yaptırıp yaptırmamanız konusunda bilgi sahibi olmak isteyeceksinizdir. Köpeğinize bronşin aşısını mutlaka yaptırmalısınız. Aksi takdirde çok fazla bulaşıcı olan bu hastalık başka köpeklere geçebilir ve köpeğinizi sağlığını yakından etkileyebilir. Bu nedenle bir veteriner hekime danışarak mutlaka köpeğinize bronşin aşısı yaptırmalısınız.

  İşte bu gibi durumlar için hayvan sigortası hayatı önem taşımaktadır. Patilisigorta ile köpek sigortanızı yaptırıp oluşabilecek her türlü hastalık durumuna karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Hayvan sigortası yaptırmadığınız takdirde oluşabilecek ani hastalıklarda telaşlanabilir ve ne yapmanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Bu nedenle hayvan sigortanızı mutlaka yaptırmalı ve minik dostlarımızın sağlığını ihmal etmememiz için onlarla yakından ilgilenmeliyiz.

  - Patili Sigorta

  Başa dön

  Son Gönderiler

  Köpeklerde Egzama Neden Olur?
  Köpeklerde Egzama Neden Olur?

  köpeklerde egzama neden olur bildiğiniz zaman bir belirti gördüğünüzde size en yakın veterinere gide..

  Devamını oku
  Kedilerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?
  Kedilerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  Kedilerde mide bulantısına nelerin iyi geldiğini bilmek istiyorsak, internet üzerinde bir süre araşt..

  Devamını oku
  Kedilerde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?
  Kedilerde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

  ilk gelecek olan soru kedilerde üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer olacaktır. Bunun cevabına g..

  Devamını oku