Evcil Hayvan Sigortası

En iyi evcil hayvan sigortası için
karşılaştırın

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınızın bir hastalık veya yaralamandan sonra en iyi şekilde iyileşmesini sağlar

Geniş veteriner ağı

Geniş veteriner ağı sayesinde, veteriner hekiminizi kendiniz seçip tedavi seçeneklerinizi artırabilirsiniz.

Acil durumlarda yalnız değilsiniz

Kaza, yaralanma gibi acil durumlarda ve şiddetli hastalık belirtilerinde vakit kaybetmeden evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz.

Bütçe dostu planlar

Bütçe dostu planlar sayesinde yüksek tedavi masraflarından tasarruf edersiniz.

Evcil Hayvan Sigorta Özellikleri

Online Danışmanlık

Test ve radyoloji işlemleri

Geniş veteriner ağı

Ücretsiz bakımlar

Kaza ve travmalarda hızlı tedavi

Bütçe dostu planlar

3. Şahıslara verilen hasarlar

Geniş tedavi seçenekleri

Diş problemleri

Kapsamlı tedavi

Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Evcil Hayvan Sigortası S.S.S

Evcil hayvan sigortası genellikle kedi ve köpekler için yapılır. Sigorta yaptırılacak hayvanların 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük olması, aşılarının tamamlanmış olması gereklidir. Ayrıca köpeklerde yalnızca beslenmesi yasaklı olmayan ırklara sigorta yaptırılabilir. Pitbull terirer, dogo argentino, japanese tosa, wolfdog gibi türlere evcil hayvan sigortası yaptırılamaz.

Kedi ve köpeğin yanı sıra balık, kuş, sürüngenler gibi evcil hayvanları da sigortalayan sigorta şirketleri mevcuttur. Detayları sigorta şirketlerinin sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası yalnızca anlaşmalı olan veteriner kliniklerinde geçerlidir. Sigorta sağlayıcısının anlaşmalı olmadığı veteriner kliniklerinde yapılan tedavilerin masrafları sigorta tarafından karşılanmaz. Bu durumda evcil hayvan sahibi tüm tedavi masrafları kendisi üstenmiş olur ve sigorta şirketinden ücret iadesi gibi taleplerde bulunamaz.

Beklenmedik veteriner faturalarıyla karşılaşmamak için sigorta sağlayıcısı şirketin anlaşmalı olduğu veteriner klinikleri iyice bilinmelidir. Poliçe imza sürecinde veteriner klinikleri bilgisi şirketlerden talep edilebilir.

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınızın başına gelebilecek acil durumlarda oluşan ayakta veya yatarak tedavi masraflarını, ameliyat giderlerini, test ve görüntüleme ücretlerini karşılar. Evcil hayvan kaybolduğunda arama ilanı, ödül teminatı masrafları sigorta tarafından belirli bir orana kadar karşılanır. Hayvanınız 3. şahıslara zarar verdiğinde oluşan maddi hasar yine sigorta tarafından ödenecektir.

Evcil Hayvan Sigortası, 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük evcil hayvanlara yaptırılabilir. Köpeklerin yetişkin sayılması ırklarına göre değişiklik gösterir. Küçük ırklar 10 aylık olana kadar, orta ırklar 12 aylık olana kadar, büyük ırklar 15 aylık olana kadar ve dev ırklar 18 aylık olana kadar yavru sayılır. Bu durumda eğer aşıları tamsa yavru köpeklere evcil hayvan sigortası yaptırılabilir.

Kediler 10-12 aylık zamana kadar yavruluk dönemindedir. Kedinizin aşı dönemini tamamladıktan sonra evcil hayvan sigortası yaptırabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası fiyatları sigorta sağlayıcısına göre değişiklik göstermektedir. Sigorta şirketleri farklı hizmet planları sonucu kendi belirledikleri fiyatları sunmaktadır. Hemen şimdi formu doldurarak size özel teklifi öğrenebilirsiniz. Karar verdiğiniz an kolayca hayvanınızı sigortalatabilirsiniz. İsterseniz poliçenizde ödeme yöntemi olarak taksitli ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Ülkemizde evcil hayvan sigortası yapan birçok şirket mevcuttur. Pati Sigortası, Can Dostum Sigortası, Yuvam Sigortası, Neşeli Patiler Sigortası, Patim Güvende Sigortası içerisinden istediğiniz birisini seçerek hemen sigortanızı yaptırabilirsiniz. Evcil hayvan sigortası şirketleri hakkında detaylı bilgiyi sigorta markaları sayfasından alabilirsiniz.

Kendinize uygun sigortaya karar verdikten sonra teklif al formunu doldurarak uzmanların sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası, kaza, yaralanma, zehirlenme, boğulma, elektrik çarpması gibi acil durumlarda tedavi masraflarını karşılamak için hazırlanmış olan sigorta çeşididir. Ayrıca kayıp, 3. şahıs mesuliyet, yıllık bakım, muayene gibi özellikler evcil hayvan sigortasının diğer hizmetleridir.

Evcil hayvanlara, özel sağlık sigortasına benzer mantıkta olup acil durumlarda hayvan ebeveynlerinin en önemli bütçe koruyucularından birisidir. Acil durumlarda yüksek fiyatlı tedaviler nedeniyle tedavi süreci yarım kalmaz, sağlığına kavuşana kadar tüm masraflar sigorta tarafından teminat altına alınır.

Sigortalı evcil hayvanınız kaybolduğunda arama çalışmalarında kullanmak için bastırılan kayıp ilanı giderleri ve ödül teminatı masrafları evcil hayvan sigortası tarafından belirli limite kadar karşılanmaktadır. Evcil hayvanınız kaybolduğunda sigorta sağlayıcınıza bildirerek poliçede yer alan limit kadar ödeme alabilirsiniz.

Kalıtsal hastalıklar ve doğuştan gelen rahatsızlıklar evcil hayvan sigortasının kapsamına dahil değildir. Evcil hayvanınızı anlaşmalı veterinerlere doğuştan gelen hastalıklarının tedavisi için gönderdiğinizde sigorta masrafları karşılamayacaktır. Tüm masrafları sizin ödemeniz gerekir.

Doğuştan gelen hastalıklarla ilgili poliçenizde gereken açıklamalar yer alacaktır. Poliçenizi imzalamadan önce verilen açıklamaları dikkatlice okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Evcil hayvan sigortası poliçe kapsamında aşıları karşılamaz. Evcil hayvan sigortası yaptırılmadan önce hayvanların aşılarının tamamlanmış olması gerekir. Aşıları eksik olan minik dostlarımız sigortalı olmanın avantajını yaşayamayacaktır.

Aşılar, hayvanlarda yaygın görülen birçok hastalığa karşı bağışıklık kazandırtıp önleyici özelliğe sahip olduklarından aşıların tam olması sigorta yapılabilmesinin şartlarından birisidir.