Can Dostum Sigortası

Can Dostum Sigortası, aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük kedi ve köpeklerin acil durumlarda yanında oluyor. Uygun fiyatlı sigorta imkanından faydalanarak kaza ve hastalıklara karşı can dostunuzu tam güvence altına alabilirsiniz.

Teklif Al

Can Dostum Sigortası Neleri Kapsar?

Can Dostum Sigortası’nın tüylü dostlarımızın sağlığı ve geleceği için kapsadığı durumlar şöyledir:

Kazalar

 • Trafik kazası
 • Yüksekten düşme
 • Yabancı cisim yutma, kesik ve cisim batması

Yılda 1 Kez Bakım

 • Hediye muayene
 • Tırnak kesimi
 • Göz ve kulak temizliği

Kayıp İlanı ve Ödülü

 • Kayıp arama ilanı
 • Ödül teminatı

3. Şahıslara Verilen Zararlar

 • 3. şahıslara saldırma veya yaralama
 • Başka birisinin eşyalarında hasar oluşturma
 • Başka bir hayvana zarar verme

Ferdi Kaza

 • Can dostumuzun sahibin sürekli sakatlık durumları
 • Can dostumuzun sahibinin vefat etmesi

Acil Durumlar

 • Isı çarpması, donma, yanma/yanık
 • Kavga, boğulma
 • Böcek sokması, zehirlenme
can dostum teminatları

Can Dostum Sigortası Teminatları

Can Dostum Sigortası, acil durumlarda oluşan tedavi masraflarını tam güvence altına alır. Yalnızca can dostlarımızı değil sahiplerini de ferdi kaza sigortası ile güvence altına alıyor. Yüksek teminat olanaklarıyla can dostunuzu güvende hissetmenin keyfi çıkarın.

 • Acil tedavi masrafları – 10000 TL
 • 3. Şahıslara verilen zararlar – 10000 TL
 • Kayıp ilanı ve ödül – 1000 TL
 • Ferdi kaza – 10000 TL
Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Can Dostum Sigortası S.S.S

Can Dostum Sigortası, trafik kazası, yabancı cisim yutma, zehirlenme, yüksekten düşme gibi acil durumlar sonucunda oluşan tüm sağlık sorunlarının tedavi masraflarını karşılıyor. Acil durumlarda hemen bulunduğunuz yere en yakın anlaşmalı veteriner kliniğe giderek tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Can dostlarımızın tekrar eski sağlığına kavuşabilmesi için yapılan tüm müdahalelerin masrafları sigorta tarafından karşılanır.

Can dostunuz sağlığına kavuştuktan sonra alınan veterinerlik hizmetlerinin masrafları sigorta kapsamına dahil değildir. Bu hizmetleri anlaşmalı veterinerlerde yaptırsanız bile masrafları sigorta şirketinin ödemesini beklememelisiniz.

Sebebi her ne olursa olsun evcil dostlarımızın hayatını kaybetmesi Can Dostum Sigortası’nın teminatlarının kapsamı dışındadır. Can dostunuz hayata gözlerini yumduğunda sigorta şirketinden herhangi bir ödeme ve hizmet bekleme hakkınız bulunmamaktadır.

Can Dostum Sigortası evcil hayvanların rahat bir yaşam sürmeleri için sahiplerinin sağ ve hayvanıyla ilgilenebilecek durumda olması gerektiğinin farkındadır. Bu nedenle hizmetleri kapsamına ferdi kaza sigortasını dahil etmiştir. Ferdi kaza sigortası Can Dostum Sigortası yaptırılan evcil hayvanın sahibine yapılan sigortadır. Ferdi kaza sigortası kapsamında evcil hayvan sahibi vefat ederse veya sürekli sakatlık durumu oluşursa 10000 TL’ye kadar sigorta teminatlarından faydalanabilir.

Mikroçip, hayvanlar için kullanılan bir elektronik tanımlama yöntemidir. Bu işlem sayesinde evcil hayvanlar kayıt altına alınarak kimlik kazandırılır. Can Dostum Sigortası’nı başlayabilmesi için evcil hayvanınıza mikroçip taktırmanız zorunludur. Acıtmayan mikroçip işlemini anlaşmalı kliniklerden ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Mikroçip taktırmak yalnızca sigorta yaptırmanın değil yasaların zorunluluğudur. Hayvanları Koruma Kanununun 5199 sayısında bahsedilen bu uygulamayı, 2022 yılının sonuna kadar tüm evcil hayvan sahipleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Evcil hayvanlar bazen yaramazlık yapayım derken başkalarına zarar verebilir. Saldırgan oldukları anda birisini yaralayabilecekleri gibi, merakları sebebiyle 3. şahısların eşyalarında hasar oluşturabilirler. Can dostunuz tarafından başkalarına verilen hasarlar, Can Dostum Sigortası tarafından 10.000 TL’ye kadar karşılanır.

Evcil hayvanınız kaybolduğunda hızlıca bulmak için kayıp arama ilanı bastırıp bulan kişiye vermek için ödül belirleyebilirsiniz. Kayıp arama ilanı ve ödül teminatı masraflarının 1.000 TL’ye kadar olan kısmını Can Dostum Sigortası karşılar. 1000 TL’lik kayıp bütçesiyle evcil hayvanınızı bulmak daha kolay hale gelecektir.

Evcil hayvanınız kaza, kavga, yabancı cisim, yüksekten düşme gibi sebeplerden ötürü dişlerinde sorunlar oluştuysa Can Dostum Sigortası kapsamına anlaşmalı veteriner kliniklerinde uygum görülen tedaviyi yaptırabilirsiniz. Acil durumlar dışındaki diş tedavileri Can Dostum Sigortası kapsamında değildir.

Poliçe tanzim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 günlük bekleme süresi mevcut olup poliçe teminatları bu süreden sonra geçerli olacaktır. Ayrıca sigortanın başlayabilmesi için sigortalatılan hayvana mikroçip taktırılıp mikroçip numarasının sigorta uzmanlarına iletilmesi gerekmektedir.

Yukarıda bulunan can dostum sigorta formunu doldurduğunuzda, uzman kişiler tarafından aranıp bilgilendirme sağlanacaktır. Eğer Can Dostum Sigortası’nın sunmuş olduğu hizmetlerden ve teminat kapsamından memnun kaldıysanız iletişim için formu doldurabilirsiniz. Uzmanlar tarafından verilen yanıt sonucunda poliçenizi onaylayarak sigorta sürecinizi başlatabilirsiniz.

Can Dostum Sigortası aşıları tamamlanmış 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan kedi ve köpeklere yaptırılabilir. Kuşlar, Can Dostum Sigortası’nın hizmet verdiği hayanlar arasında yer almamaktadır.

Can Dostum Sigortası Nedir?

Hayvanların da insanlar gibi çeşitli ihtiyaçları bulunur. Can dostum sigortası bu ihtiyaçların bazılarını karşılayan sigorta çeşididir. Kedi sigortası olarak ve köpek sigortası olarakta özetlenebilir. Evcil hayvanların yıllık ve aylık bazı ihtiyaçlarını karşılayarak hayvan sahiplerine kolaylık sağlanması amaçlanmaktadır. Bu sayede pratik çözümler ve anlık kaos durumları aşılmaktadır. Her hayvanın çeşitli ihtiyaçları bulunur. Sigorta sayesinde bu ihtiyaçlar düzenli şekilde karşılanır.

Can dostum sayesinde adından anlaşılacağı üzere can dostumuz olan kedi ve köpekleri yani evcil hayvanlarımızı kapsar. Can dostum adı eski zamanda olan Hollywood yapımı ünlü bir filmden gelir. Bu film bir adam ve köpeğinin duygusal hikayesini yansıtır. İkilinin bağı ve dostluğu ön planda yer alır. Bu sigorta çeşidi bunu temsil etmektedir. Bu sebeple hayvanların bizler için önemi vurgulanmaktadır. Eğer evcil hayvan sahibiyseniz Can dostum sigortası yaptırmak makul bir olay olacaktır. Acil ve zorunlu durumlarda hayvanların bakımları basit şekilde gerçekleştirilir.

Can Dostum Sigortası Evcil Hayvanların Hangi İhtiyaçlarını Kapsar?

Can dostum evcil hayvanların birçok ihtiyacını karşılamaktadır. Anlaşmalı veterinerler ve tedavi kurumlarında belli bir tutara kadar tedavi masraflarını karşılamaktadır. Ayrıca kedi ve köpek kaybolması durumlarında ödül ve kayıp ilanı belli bir tutara kadar sigorta tarafından karşılanmaktadır. Tabi ki bu tutarlar sigorta firmasına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle sigorta yapılan firma özenle seçilerek karar verilmelidir. Aksi halde kriz anında mağduriyet durumları yaşanabilir.

Can dostum sigortası evcil hayvanın 3. Şahıslara verebileceği maddi ve sağlık zararlarını da karşılar. Yani bir köpek sahibi olan ve sigorta yaptıran biri, köpeği başka bir bireye maddi veya eşya zararı sağlar ise bu zararı sigortadan alabilir. Tabi ki bu kapsam belli tutarlar dahilinde yer alır. Kimi firmaya göre 3 bin lira iken kimi firma da 5 veya 10 bin liralık kapsamlar olabilmektedir. Bu sebeple sigorta yapılan firma ve paket miktarı etkileyen faktörler arasında yer alır.

Can Dostum Sigortası Hangi Evcil Hayvanları Kapsar?

Can dostum sigortası genel hatlarıyla kedi ve köpekleri kapsamaktadır. Başka hayvanlara sahip bireyler vahşi hayvan statüsünde olmadığı taktirde bu konuda sigorta firmasına danışabilir. İllegal bir durum söz konusu değilse sigorta kurumu yardımcı olacaktır. Türkiye içerisinde yasaklanmamış olan hayvanları kapsamaktadır. Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti içerisinde 5199. Maddeye göre belli başlı hayvanların beslenmesi ve satışı yasak hale getirilmiştir. Bu hayvanlar sigorta kapsamı dahilinde değildir.

5199. Anayasa maddesine göre vahşi bazı hayvanlar ve bazı türler beslemek ve evcilleştirmek açısından yasaktır. Bu yasaklar sonucunda sigortalar bu hayvanları kapsamaz. Ayrıca 5 yaş ile 10 yaşın altında olan hayvanlar kapsama alanındadır. Bahsi geçen sigortanın bir başka kuralıda aşıların tam olması şartıdır. Bunun sebebi de kuduz ve çeşitli tepkimelere sahip hayvanların insanlara zarar verebilecek halde olmasıdır. Bu nedenle yabani ve insanların zarar göreceği hayvanlar sigorta kapsamında değildir. Ülkemizde bazı agresif köpek çeşitleri bir çok kişinin ölümüne dahi sebep olmuştur. Bu nedenle kapsam legal hayvanlar ile kısıtlıdır.

Can Dostum Sigortası ile Veteriner Hizmetleri

Can dostum sigortası özetle kedi sigortası ve köpek sigortası olarakta geçmektedir. Bu sigorta sadece temel şeyleri kapsamakla kalmaz. Bazi veteriner masrafları da yine sigorta kapsamında yer almaktadır. Bunların en temeli trafik kazası yaralanması ve yüksek bir yerden düşme yaralanmalıdır. Bu yaralanmalar hayvanlarda sık sık görülür. Özellikle kediler camdan atlama veya sıçrama gibi enerjik hareketlerde bulunurlar. Bu hareketler sırasında yaralanma veya zarar görme durumları olur. Bu sebeple sigorta bu durumu kapsar.

Sigortanın kapsadığı bir başka veteriner hizmeti de zehirlenme, elektrik çarpması, boğulma gibi durumlardır. Ayrıca başka hayvanlar tarafından verilen zararlarda sigorta kapsamında yer alır. Göz zararı, cisim batması gibi çok görülmeyen hastalıklarda kapsam dahilindedir. Fakat acil hastalıklar çoğu sigortada bulunurken, ekstrem hastalıklar her sigorta biçiminde bulunmaz. Nadir görülen hastalıklar kapsam bakımından aracı sigorta firmasına göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple sigorta yaptırılacak kurum ile detaylar önden görüşülmesi gerekir. Bu sayede gereken bilgi alınarak sigorta firması ile sağlıklı anlaşma yapılır.