Köpek Sigortası

En iyi köpek sigortası için
karşılaştırın

Köpek Sigortası, köpeğinizin bir hastalık veya yaralamandan sonra en iyi şekilde iyileşmesini sağlar

Uzman veteriner hekimler

Geniş klinik ağından faydalanarak köpeğinizi her an uzman veterinerlerimize götürebilirsiniz.

Masraflar güvence altında

Sigortanın sunmuş olduğu imkanlar dahilinde birçok tedaviyi tamamen ücretsiz yaptırabilirsiniz. Bazı yüksek maliyetli operasyonlarda düşük miktarda ek ödemeler çıkabilir.

Sağlıklı ve mutlu köpekler

Son teknoloji ekipmanlar ve konforlu kliniklerde köpeğiniz en kısa zamanda sağlığına kavuşuyor.

Köpek Sigortası Özellikleri

Online Danışmanlık

Hızlı Tanı

Geniş Veteriner Klinik Ağı

Rutin Bakımlar

Kaza Anında Tam Destek

Köpeğiniz Güvende

Hasarlar Sigortadan

7/24 Hizmet

Sağlıklı Dişler

Uzman Tedavi

Köpek Blog

Köpek blog içerisinde köpekleriniz için faydalı bilgiler bulabilirsiniz

Köpeklerde Kulak Akıntısı Neden Olur?
Köpeklerde Kulak Akıntısı Neden Olur?

Köpeklerde kulak akıntısı kulaktan sürekli akıntı gelmesine ve acıya sebep olur. Köpeklerde kulak ak..

Devamını oku
Boğulan Köpek Nasıl Kurtarılır?
Boğulan Köpek Nasıl Kurtarılır?

Köpeklerin hayatını kaybetmelerinin yaygın nedenlerinden birisi boğulma vakalarıdır. Boğulan köpekle..

Devamını oku
Köpeklerde Hipotermi Neden Olur?
Köpeklerde Hipotermi Neden Olur?

Köpeklerde hipotermi, vücut sıcaklığının aşırı derecede düşmesinden dolayı vücut hücrelerine zarar v..

Devamını oku

Köpek Sigortası S.S.S

Kaza ve dış kaynaklı durumlar sonucunda oluşan diş hasarları köpek sigorta kapsamında tedavi ettirilebilir. Acil durumlar sonucunda oluşmamış olan diş çürüğü, diş temizleme gibi işlemler sigorta kapsamında yaptırılamaz. Bu işlemleri anlaşmalı veteriner kliniklerinde yaptırsanız dahi sigorta şirketleri masrafları karşılamayacaktır.

Yaşlı köpekler, genç köpeklere göre daha fazla sağlık sorununa sahip olduğu için sağlık riskleri daha yüksektir. Birçok hastalık yaşlılık döneminde açığa çıkmaktadır. Yaşlanmayla birlikte hasta olma sıklığında artış görülmektedir. Bu nedenle yaşlı köpeklerin sigortalanması genç köpeklere göre daha pahalı olabilir. Net bilgi için sigorta sağlayıcısı şirketlerle görüşmeniz faydalı olacaktır.

Köpeklerde görülen yaygın sağlık sorunları; kalça displazisi, kulak iltihabı, uyuz, iç parazitler, parvovirüs (kanlı ishal), kennel öksürük, eklem sorunları, sindirim sorunlarıdır. Köpeklerde yaygın görülen sağlık sorunlarının önemli bir kısmı aşılarla önlenebilmektedir. Bu nedenle köpek sigortası yaptırmadan önce sigortalanacak köpeğin aşılarının tam olması istenir.

Kanun gereği Türkiye’de satışı, sahiplendirilmesi ve beslenmesi yasaklı olan köpek ırklarına sigorta yapılmaz. Bu ırklar; pitbull terrier, presa canaroi, fila brasileiro (Brezilya mastifi), dogo argentino, boerboel, japanese tosa (tosa inu), wolfdog, napoliten mastiff ve american bulldog’dur.

Köpek sigortası fiyatları sigorta sağlayıcısı şirkete göre değişiklik göstermektedir. Sigorta şirketleri oldukça kapsamlı hizmetler barındıran birbirinden farklı evcil hayvan sigortası planlarına sahiptir. Teklif Al butonuna tıklayarak size özel teklifi öğrenebilirsiniz. Bütçenize uygun gördüğünüz taktirde hemen köpeğinizi sigortalatabilirsiniz.

Köpek sigortası yalnızca sigorta sağlayıcısının anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde geçerlidir. Anlaşmalı olmayan veterinerlerde yapılan sağlık harcamaları sigorta tarafından karşılanmaz. Bu nedenle sigorta sağlayıcısından anlaşmalı oldukları veterinerlerin bilgisini istemelisiniz. Sigorta tarafından karşılanmasını istediğiniz tüm işlemleriniz için anlaşmalı klinikleri tercih etmelisiniz.

Köpeğiniz 3. şahıslara zarar verebilir. Karşı taraf yaralandığında veya eşyalarında hasar oluştuğunda köpek sigortasının limiti kadar hasarları karşılayabilirsiniz. Sigorta markalarının belirledikleri 3. şahıs mesuliyet limitleri birbirinden farklıdır.

Köpeklerin yavruluk dönemleri ırklarına göre değişiklik gösterir. Küçük ırklar 10 aylık olana kadar, orta ırklar 12 aylık olana kadar, büyük ırklar 15 aylık olana kadar ve dev ırklar 18 aylık olana kadar yavru sayılır. 6 aydan büyük olan, aşıları tamamlanmış, beslenmesi kanunen yasaklı olmayan tüm köpek yavrularına köpek sigortası yapılır.

Köpek sigortası hangi dönemde olursa olsun aşıları karşılamaz. Sigortalanacak olan köpeğin 6 aya kadar olan süreçteki ilk aşılarının tam olması gerekir. Aşıları tam olamayan köpekler, hastalık tehditlerine açık oldukları için sigorta kapsamına alınmazlar.

Köpek sigortası acil sağlık sorunlarında devreye girer. Sigorta şirketleri kısırlaştırma gibi tercih üzerine yapılan sağlık işlemlerinin masraflarını karşılamamaktadır. Kısırlaştırma işlemi sigorta poliçesinin devam ettiği bir süre içerisinde yapılıyor olsa bile köpek sahipleri sigortadan herhangi bir ödeme alamayacaktır.