Köpek Sigortası

En iyi köpek sigortası için
karşılaştırın

Köpek Sigortası, köpeğinizin bir hastalık veya yaralamandan sonra en iyi şekilde iyileşmesini sağlar

Uzman veteriner hekimler

Geniş klinik ağından faydalanarak köpeğinizi her an uzman veterinerlerimize götürebilirsiniz.

Masraflar güvence altında

Sigortanın sunmuş olduğu imkanlar dahilinde birçok tedaviyi tamamen ücretsiz yaptırabilirsiniz. Bazı yüksek maliyetli operasyonlarda düşük miktarda ek ödemeler çıkabilir.

Sağlıklı ve mutlu köpekler

Son teknoloji ekipmanlar ve konforlu kliniklerde köpeğiniz en kısa zamanda sağlığına kavuşuyor.

Köpek Sigortası Özellikleri

Online Danışmanlık

Hızlı Tanı

Geniş Veteriner Klinik Ağı

Rutin Bakımlar

Kaza Anında Tam Destek

Köpeğiniz Güvende

Hasarlar Sigortadan

7/24 Hizmet

Sağlıklı Dişler

Uzman Tedavi

Köpek Blog

Köpek blog içerisinde köpekleriniz için faydalı bilgiler bulabilirsiniz

Köpeklerde Egzama Neden Olur?
Köpeklerde Egzama Neden Olur?

köpeklerde egzama neden olur bildiğiniz zaman bir belirti gördüğünüzde size en yakın veterinere gide..

Devamını oku
Köpeklerde Anestezi Etkisi Kaç Saat Sürer?
Köpeklerde Anestezi Etkisi Kaç Saat Sürer?

Bu durumda siz de köpeklerde anestezi etkisi kaç saat bilirseniz, köpeğinizin ameliyat olduğu süre b..

Devamını oku
Köpeklerde Parvovirüs Nedir?
Köpeklerde Parvovirüs Nedir?

Her köpek sahibinin bilmesi gereken önemli bir hastalık olan köpeklerde parvovirüs nedir sorusunun c..

Devamını oku

Köpek Sigortası S.S.S

Kaza ve dış kaynaklı durumlar sonucunda oluşan diş hasarları köpek sigorta kapsamında tedavi ettirilebilir. Acil durumlar sonucunda oluşmamış olan diş çürüğü, diş temizleme gibi işlemler sigorta kapsamında yaptırılamaz. Bu işlemleri anlaşmalı veteriner kliniklerinde yaptırsanız dahi sigorta şirketleri masrafları karşılamayacaktır.

Yaşlı köpekler, genç köpeklere göre daha fazla sağlık sorununa sahip olduğu için sağlık riskleri daha yüksektir. Birçok hastalık yaşlılık döneminde açığa çıkmaktadır. Yaşlanmayla birlikte hasta olma sıklığında artış görülmektedir. Bu nedenle yaşlı köpeklerin sigortalanması genç köpeklere göre daha pahalı olabilir. Net bilgi için sigorta sağlayıcısı şirketlerle görüşmeniz faydalı olacaktır.

Köpeklerde görülen yaygın sağlık sorunları; kalça displazisi, kulak iltihabı, uyuz, iç parazitler, parvovirüs (kanlı ishal), kennel öksürük, eklem sorunları, sindirim sorunlarıdır. Köpeklerde yaygın görülen sağlık sorunlarının önemli bir kısmı aşılarla önlenebilmektedir. Bu nedenle köpek sigortası yaptırmadan önce sigortalanacak köpeğin aşılarının tam olması istenir.

Kanun gereği Türkiye’de satışı, sahiplendirilmesi ve beslenmesi yasaklı olan köpek ırklarına sigorta yapılmaz. Bu ırklar; pitbull terrier, presa canaroi, fila brasileiro (Brezilya mastifi), dogo argentino, boerboel, japanese tosa (tosa inu), wolfdog, napoliten mastiff ve american bulldog’dur.

Köpek sigortası fiyatları sigorta sağlayıcısı şirkete göre değişiklik göstermektedir. Sigorta şirketleri oldukça kapsamlı hizmetler barındıran birbirinden farklı evcil hayvan sigortası planlarına sahiptir. Teklif Al butonuna tıklayarak size özel teklifi öğrenebilirsiniz. Bütçenize uygun gördüğünüz taktirde hemen köpeğinizi sigortalatabilirsiniz.

Köpek sigortası yalnızca sigorta sağlayıcısının anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde geçerlidir. Anlaşmalı olmayan veterinerlerde yapılan sağlık harcamaları sigorta tarafından karşılanmaz. Bu nedenle sigorta sağlayıcısından anlaşmalı oldukları veterinerlerin bilgisini istemelisiniz. Sigorta tarafından karşılanmasını istediğiniz tüm işlemleriniz için anlaşmalı klinikleri tercih etmelisiniz.

Köpeğiniz 3. şahıslara zarar verebilir. Karşı taraf yaralandığında veya eşyalarında hasar oluştuğunda köpek sigortasının limiti kadar hasarları karşılayabilirsiniz. Sigorta markalarının belirledikleri 3. şahıs mesuliyet limitleri birbirinden farklıdır.

Köpeklerin yavruluk dönemleri ırklarına göre değişiklik gösterir. Küçük ırklar 10 aylık olana kadar, orta ırklar 12 aylık olana kadar, büyük ırklar 15 aylık olana kadar ve dev ırklar 18 aylık olana kadar yavru sayılır. 6 aydan büyük olan, aşıları tamamlanmış, beslenmesi kanunen yasaklı olmayan tüm köpek yavrularına köpek sigortası yapılır.

Köpek sigortası hangi dönemde olursa olsun aşıları karşılamaz. Sigortalanacak olan köpeğin 6 aya kadar olan süreçteki ilk aşılarının tam olması gerekir. Aşıları tam olamayan köpekler, hastalık tehditlerine açık oldukları için sigorta kapsamına alınmazlar.

Köpek sigortası acil sağlık sorunlarında devreye girer. Sigorta şirketleri kısırlaştırma gibi tercih üzerine yapılan sağlık işlemlerinin masraflarını karşılamamaktadır. Kısırlaştırma işlemi sigorta poliçesinin devam ettiği bir süre içerisinde yapılıyor olsa bile köpek sahipleri sigortadan herhangi bir ödeme alamayacaktır.

Köpek Sigortası Nedir?

Günümüzde ihtiyaç duyulan her şey için sigorta yapıları bulunmaktadır. Araç, ev arsa ve çeşitli sigorta çeşitleri bulunur. Köpek sigortası bu versiyonlardan biridir. Günümüzde ve ülkemizde binlerce hatta milyonlarca evcil hayvan sahibi bulunmaktadır. Bu sebeple hayvan sigortaları yakın tarihlerde yaygınlaşmıştır. Köpek sigortası yoğun talep görmektedir. İnsanlar evcil hayvanların başına bir durum gelmesi halinde çeşitli rahatlıkla ararlar. Bu sebeple köpek sigortasına başvururlar.

Köpek sigortası adından da anlaşılacağı gibi köpekleri kapsamaktadır. Sigorta kurumları veteriner masrafları ve kayıp ilanı gibi giderleri kapsar. Ayrıca köpeklerin belli başlı bakım masraflarını da kısmen kapsar. Sigorta kurumuna ve paketine göre içerikler değişmektedir. Farklı ve ihtiyaç dahilinde olan çoğu durum köpek sigortası kapsamı dahilindedir. Eğer evcil hayvan olarak köpek besliyorsanız bu sigorta çeşidi sizlere uygun olacaktır. Tabi ki 5199. Maddeye göre tehlikeli ve zarar veren hayvanlar sigortaya dahil edilmez.

Köpek Sigortası Veteriner Ücretlerini Karşılar Mi?

Sigorta çeşitleri kurum ve promosyonların göre kapsadığı içerikler değişir. Köpek sigortası içerisinde de değişkenlik görüldüğü olur. Fakat çoğu köpek sigortası kapsam olarak veteriner hizmetlerinin büyük bir çoğunluğunu kapsar. Acil hastalıklar ve bazı durumlar ile ilgili veteriner hizmetleri sigortaya dahil edilmiştir. Köpeklerde oluşan sorunların başında araba çarpması ve trafik kazasıdır. Köpek sigortası bu durumları karşılar. Ayrıca cisim yaralanmaları veya cisim batması da sigortalar tarafından karşılanır. Acil durum olarak görülen bu tarz yaralanmalar karşılanarak evcil hayvan sahipleri rahat süreç geçirir.

Köpek sigortası alerjik ve enfeksiyon içeren veteriner masraflarını da karşılar. Ayrıca donma ve boğulma gibi ölümcül durumlarda karşılanır. Maalesef evcil hayvanlar kışın soğuk havada donma vakaları yaşarlar. Bu sebeple sigorta dahilinde yer alır. Köpekler sokakta oynarken başka köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralı hale gelebilir. Kedi ve köpek sigortaları bu yaralanmaları kapsar. Ayrıca ayakta tedavi ve bazı masraflar sigorta kapsamı dahilindedir. Tabi ki sigorta kurumları bazı durumlarda hepsini karşılarken bazı durumlarda yüzde 50 veya 70 oranında yardımcı olur.

Hayvan sigorta şirketleri çeşitli veterinerler ile anlaşarak hizmet verir. Ortaklaşa yapılan anlaşmalar sonucunda hem sigorta firması hem de veterinerler kazanır. Ayrıca sigorta yaptıran kişilerde kazanır. Üç tarafta ortak fayda ve yarar sağlar. Sigorta firması, veteriner ve sigorta yaptıran kişilerde bu durumdan pozitif etkilenir. Bununla birlikte kayıp ve çalıntı durumları köpeklerde oldukça görülmektedir. Evini bulamayan köpekler kaybolurlar. Ayrıca kötü niyetli kişiler tarafından da köpekler çalınabilmektedir. Hayvan sahipleri bulunması şartında 5 veya 10 bin liralık ödüller ortaya koyar. Bu nedenle görenler daha duyarlı hareket eder. Ayrıca sigorta firmaları bu ödül masraflarını belli tutara kadar karşılamaktadır.

Hangi Köpeklere Sigorta Yaptırılır?

Kedi sigortasında olduğu gibi köpek sigortası da benzer isteklerde bulunur. Anayasada bulunan tehlikeli ve saldırgan hayvanlar sigorta kapsamında yer almaz. Ayrıca en önemli kural 6 ay ile 10 yaş arasındaki köpekleri baz almasıdır. Yaşlı köpekler ve yavru köpekler sigorta kapsamına dahil değildir. İsteğe göre yardımcı olunduğu görülür. Yani eğer yavru köpeğiniz veya yaşlı köpeğiniz bulunuyor ise özel rica ve anlaşmalar sonucunda sigorta kapsamına eklenebilir. Sigorta kurumları fiyatta değişikliğe giderek bu noktada evcil hayvan sahiplerine yardımcı olmaktadır.

Kedi ve köpek sigortaları genellikle pati sahibi hayvanları kapsar. Yani isminden anlaşılacağı gibi evcil kedi ve köpekler üzerinden sigorta sunar. Fakat vahşi hayvan statüsünde olmayan papağan, tavşan ve buna benzer hayvanlar özel talep ve istekler ile anlaşmaya nadir de olsa dahil edilir. Anayasanın sonradan değiştirilen 5199. Maddesine göre kedi ve köpeklerde de zararlı görülen cinsler bulunur. Örneğin, saldırgan ve vahşi köpek olan Pitbull cinsi köpeklerin bazı türleri yasaktır. Sebebi devşirme bir ırk olduğu için saldırgan tutum sergiler. Bir çok insanın yaralanmasına sebep olmuşlardır. Bu sebeple ülkemizde yasaktır. Sigorta kapsamı bu tarz türleri kapsamaz. Gizli şekilde besleyen bireyler kendi tanıdığı veterinerler ile sigortasız destek alırlar. Eğer bu tarz köpeklere sahipseniz barınaklar ile kontak kurarak kanunlar nezlinde hareket edebilirsiniz. Vahşi olmayan ve yasa bakımından sorun teşkil etmeyen köpekler sigorta kapsamında bulunur.

Köpek Sigortası Fiyatları Ve Ödeme Yöntemleri

Sigorta çeşitlerinde ödeme planı fazla takside bölünür. Köpek sigortası da bu tarzda ilerler. Aynı ev ve araba sigortasında olduğu gibi aylık belli taksitler halinde ödemeler sağlanır. Hatta bazı bankalar hayvan sigortaları yapmaktadır. Akbank, Yapıkredi, Garanti Bankası gibi bankalar hayvan sigortalarını barındırır. Yeni yeni oluşan bu yapı yakın zaman içerisinde tüm bankaları kapsayacaktır. Ayrıca bilindik sigorta firmaları da bu kampanyaları bünyesine dahil eder.

Promosyon ve fiyat konusunda sigorta firmaları bir çok çeşitlilik sunar. Özellikle hayvan sigortalarında seçilen pakete göre fiyat tablosu oluşturulur. Ortalama aylık 50 ile 200 lira arasında ücretler yaygındır. 100 lira ve türevleri de sık görülen ödeme planları arasında yer alır. Bu durum başka sigorta seçenekleri olup olmadığına da bağlıdır. Bazı bireyler ev ve araba sigortası yaptırırken hayvan sigortalarını bunlara dahil etmektedir. Eğer bu tarz kombinasyonlar yapılırsa daha ucuza geldiği görülmektedir. Bütçenize ve isteklerinize göre seçim yapmak mümkündür. Ayrıca sigorta firması seçerken anlaşmalı veterinerler ile çalışılır. Geniş veteriner yelpazesi bulunan sigorta firmaları bulunmaktadır.

Hangi Köpek Sigortasını Seçmeliyim?

Hayvan sigortaları da diğer sigorta çeşitleri gibi yaygın ve çeşitli halde bulunur. Bu durum sonucunda evcil hayvan sahipleri hangi sigorta ile anlaşma sağlayacağı konusunda kararsız kalmaktadır. Ülkemizde en yaygın olarak bilinen ve duyulan köpek sigortaları pati isimleri ile anılan sigortalardır. Pati sigortası, patim güvende, patim sende, patile, paticik ve neşeli patiler benzeri sigorta kurumlarıdır. Bununla birlikte farklı isimde olup yaygın olan sigorta çeşitleri de bulunmaktadır. Can dostum bunların başında gelen isminin manası ile karşımıza çıkan özel kurumlardan biridir. Ayrıca Allianz firmasında bulunan sevimli dostum sigortası da yaygın halde bulunur.

Hayvan sigortalarının bazıları isimsiz olarak yer alır. Özellikle bilindik sigorta firmaları hayvan sigortası olarak ele alır. Örneğin AXA sigorta, Mapre sigorta ve Anadolu sigorta gibi firmalar hayvan sigortası olarak genel ele alır. Yapıkredi ve İşbankası da bu konuda genel olarak hareket eder. İşbankası hayvan giderleri için pati kredi kartı seçenekleri ortaya koymuştur. Bu sebeple evcil hayvan sahipleri kendi isteklerine ve bütçelerine göre sigorta kurumlarıyla anlaşır. Size uygun bütçe ve imkanları göz önünde bulundurup doğru olan firmalar ile anlaşmanız yararınıza olacaktır.