Neşeli Patiler Sigortası

Zurich Neşeli Patiler Sigortası ile sevimli dostlarımızın ihtiyaçlarını güvence altına alıyoruz. İhtiyaca ve bütçeye uygun olarak hazırlanmış olan sigorta paketleriyle minik dostunuzun sağlığını garantileyebilirsiniz. Neşeli Patiler Sigortası’nın vermiş olduğu güven ile sevimli dostunuzu gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz.

Teklif Al

Neşeli Patiler Sigortası Neleri Kapsar?

Neşeli Patiler Sigortası neleri kapsar paragraf girişi şunları kapsar :

Kazalar

 • Trafik kazası
 • Yüksekten düşme
 • Travmalar

Alerjiler ve Zehirlenmeler

 • Böcek ve uçan haşere sokması
 • Toksik madde alımı
 • Gıda zehirlenmesi

Ciddi Hastalıklar

 • İdrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı
 • Ülser, gastrit
 • Deri hastalıkları
 • Kanser
 • Orta ve dış kulak iltihabı

Nörolojik Hastalıklar

 • Nöbet geçirmek
 • Bayılma, bilinç kaybı
 • Koma hali

Üçüncü Şahıslara Verilen Zararlar

 • Başka birine verilen fiziki zarar
 • Başka bir hayvana verilen fiziki zarar

Yılda 1 Kez Bakım

 • Yıkama
 • Tırnak kesimi
 • Göz ve kulak bakımı
pati sigorta teminatları

Neşeli Patiler Sigortası Teminatları

Neşeli patiler sigortasının sunduğu teminatlar şu şekildedir :

Teminatlar Standart Premium Paket
Yatarak Tedavi 4000 TL 6000 TL
Ayakta Tedavi 4000 TL 3000 TL
Üçüncü Şahıs Sorumluluk 4000 TL 6500 TL
Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Neşeli Patiler Sigortası S.S.S

 • Kedi veya köpeğinizin başına bir sağlık sorunu gelirse Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında, evcil hayvanınızı bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz. Üstelik tahliller, röntgen çekimi ve ilaçlar da sigorta kapsamındadır.
 • Evcil hayvanınız birine bir zarar verirse, karşı tarafın tedavi masrafları karşılanır.
 • Evcil hayvanın beklenmedik masraflarını düşünmenize gerek kalmaz.
 • Evcil hayvanınızı yıkama, tırnak kesimi, göz ve kulak bakımı hizmetlerinden yılda birer kere ücretsiz olarak faydalandırabilirsiniz.

6 ay ve 10 yaş aralığında, zorunlu tüm aşıları tamamlanmış kediniz için sigorta yaptırabilirsiniz

Standart Paket, evcil hayvanınızın yüksekten düşmesi, araba çarpması, alerjik şok geçirmesi, yabancı cisim yutması, zehirlenmesi, kalp krizi geçirmesi, 1 günden uzun süren kusma ve ishal gibi acil durumlardaki tedavilerini karşılar. Bu tarz acil sağlık sorunlarında, Neşeli Patiler sigortasını aldığınız ilk günden itibaren, Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında evcil hayvanınızın muayene edilmesi, yatarak tedavisi ve ameliyatı, dikiş atılması, serum takılması gibi küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar Standart Paket kapsamında limitler dahilinde karşılanır.

Premium Paket, Standart Paket’te belirtilen acil durumlar da dahil olmak üzere kaşıntı, tüy dökme gibi deri hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı, mide dönmesi, ülser gastrit, orta ve dış kulak iltihabı ve kanser gibi birçok hastalığın da tedavisinin masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar. Premium Paket içinde anlaşmalı veteriner klinik ağında evcil hayvanınızın muayene edilmesi, yatarak tedavisi ve ameliyatı, dikiş atılması, serum takılması gibi küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar poliçe limitleri dahilinde karşılanır. Bu pakette acil durumlar dışındaki tedaviler için 3 ay bekleme süresi vardır.

 • Her iki paket de evcil hayvanınızın başkanlarının sağlığına zarar vermesi durumunda karşı tarafın tedavi masrafını poliçe limitleri dahilinde karşılar.
 • Ayrıca, her iki pakette de anlaşmalı veteriner kliniği ağında evcil hayvanınıza ücretsiz mikroçip taktırabilir, yıkama, tırnak kesimi, göz ve kulak bakımı hizmetlerinden yılda birer kere ücretsiz evcil hayvanınız için faydalanabilirsiniz.

Ürünün fiyatı ve kapsamı, bütçenize ve ihtiyacınıza göre tasarlanmış olan Standart Paket ve Premium Paket arasında farklılık göstermektedir.

Ürünü satın aldıktan sonra evcil hayvanınızın mikroçipi yok ise taktırmanız gerekecektir. Can acıtmayan bu işlemi anlaşmalı veterinerler kliniklerimizde ücretsiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ürün sadece Zurich Sigorta’nın anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde geçerlidir. Bu kliniklerde poliçe limitleri ve kapsamı dahilinde sadece katılım payı ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz. Anlaşmalı veteriner kliniği ağı, sizin evcil hayvanınız için alacağınız hizmetteki memnuniyetiniz gözetilerek, her bir veteriner hekim ile tek tek görüşülerek oluşturulmuştur. Anlaşmalı veteriner kliniklerinde evcil hayvanlarınızı bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz.

Neşeli Patiler sigortası sadece Zurich anlaşmalı veteriner kliniklerinde geçerli olan bir üründür. Eğer anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere giderseniz, tedavi masraflarınızı kendinizin karşılaması gerekir.

Evet, evcil hayvanınızın bu sigorta kapsamında anlaşmalı veteriner kliniklerimizde tedavi olabilmesi için mikroçip taktırmak zorunludur. Mikroçip, sigorta poliçesi satın alınır alınmaz takılabileceği gibi, sigorta kapsamında hizmet almadan hemen önce de takılabilmektedir. Eğer evcil hayvanınızın mikroçipi varsa Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağına giderek mikroçip numaranızı bildirmeniz gerekmektedir.

Neşeli Patiler Nedir?

İnsanlar gibi tüm canlıların çeşitli ihtiyaçları ve hizmet gereksinimi bulunmaktadır. Bu durumlar genellikle sigorta durumları ile karşılanır. Bu sigorta çeşitlerinin başında neşeli patiler sigorta çeşidi gelmektedir. Bu sayede kedi sigortası ve köpek sigortası oluşmuş olur. Kapsam bakımından evcil hayvanları kapsayan sigorta, hayvan sahiplerine gerekli imkanlar sunar. Bu imkanlar doğrultusunda evcil hayvan sahipleri acil durumları kolay şekilde atlatırlar.

Eğer siz de evcil hayvan sahibiyseniz, bu tarz sigorta çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Aksi halde acil durumlar karşısında zor hallere düşme olanağı bulunmaktadır. Zor durumlara düşen hayvan sever kişiler, evcil hayvanların hayati durumu konusunda aksama yaşarlar. O yüzden neşeli patiler sigortası önemle ele alınması gereken sigorta çeşididir.

Neşeli Patiler Evcil Hayvanların Hangi İhtiyaçlarını Karşılar?

Neşeli Patiler sigortası hayvanların birçok ihtiyacını karşılar. Veterinerlik ihtiyaçları haricinde, temel bazı ihtiyaçları da karşılar. Örneğin, trafik kazası geçirmiş evcil hayvanı tedavi etmek sigorta kapsamı içerisindedir. Bununla birlikte alerjik ve deri hastalıkları da sigorta kapsamı dahilinde yer alır. Ancak bu durumlar sigorta firmasına göre değişkenlik gösterir. Bazı sigorta kurumları her şeyi kapsar iken bazı firmalar basit hastalıkları kapsamamaktır.

Neşeli patiler sigortası, 3. şahıslara verilen zararları da karşılar. Mesela, evcil hayvan uysal olsa dahi anlık saldırgan tutum sergileyerek zarar verebilir. Eşya ve sağlık zararlarında, bu durumu neşeli patiler sigortası kapsamına almaktadır. Sadece köpekler zarar vermeyeceği için köpek sigortası haricinde kedi sigortası da bu duruma dahildir. Ayrıca sigorta firmasına göre değişen bazı promosyonlar bulunur. Bunlardan bir tanesi yıllık bakım masrafıdır. Yıl içerisinde bir veya iki kere ücretsiz bakım seçeneği bulunur. Bakım seçeneği içerisinde tırnak bakımı ve çeşitli kulak bakımları yer almaktadır. Ayrıca bu miktardan fazla oluşan bakımlar indirime tabi tutulur. Bu sayede hayvan bakımı gönül rahatlığı ile yapılmış olunur.

Neşeli Patiler Hangi Evcil Hayvanları Karşılar?

Neşeli patiler sigortası birçok sigorta kurumu gibi kedi ve köpekleri kapsamaktadır. İsminden anlaşılacağı üzere pati denilince akla kedi ve köpek gelmektedir. Kedi sigortası pati kapsamında yer alırken köpek sigortası da bu kapsamda yer almaktadır. Fakat sigorta kurumu ile gerekli görüşmeler yapılması halinde farklı evcil hayvanlara da imkanlar sunulmaktadır. Bu imkanlar evcil hayvanın türüne veya vahşiliğine göre değişir. Örneğin timsah sahibi olan bir birey bu tarz sigorta olaylarından faydalanamaz. Ya da başka bir yabani hayvan besleyen birey bu tarz sigorta durumlarından faydalanamaz.

Ülkemizde yasak olmasına rağmen vahşi hayvan besleyen insanlar bulunmaktadır. Anayasada bu durumla ilgili yaptırımlar bulunmaktadır. Birçok olayda görüldüğü gibi bu olayda da ciddiye alınmayan durumlar ile karşılaşılmaktadır. Yolda yürürken dahi bir sürü yasak hayvan besleyen insan karşımıza çıkar. İnsanlar bu konuda gerekli şekilde bilgilendirilmeli ve yaptırımlar arttırılmalıdır. Bu tarz hayvanların zarar verme olanağı olduğu için, neşeli patiler sigorta kapsamında bulunmaz. Evcil ve vahşi olmayan, aşıları tam olan ve gerekli kurallara uyan hayvanlarda esneklik gösterildiği durumlar olur. Örneğin, güvercin veya papağan besleyen birey bu konuda aşırı ısrar ederse sigorta kurumundan belli şartlar dahilinde destek alabilir.

Neşeli Patiler İle Veterinerlik Hizmetleri

Neşeli patiler sigortası veterinerlik hizmetleri de barındırır. Bu hizmetler acil tedavi gerektiren durumları kapsar. Yüksek yerden düşen bir kedinin tedavi masrafları kedi sigortası tarafından karşılanır. Bu sayede oluşan yaralanmalar hızlı sürede tedavi edilmiş olur. Başka hayvanlar tarafından yaralanma gibi durumlarda sigorta tedavi kapsama arasında yer alır. Acil ve gerekli durumlar baz alınarak kota sınırı konulmuştur.

Sigorta şirketinin kuralları dahilinde tedavi sayısı belirlenir. Sigorta yaptıran hayvan sever her gün bu hizmetlerden faydalanamaz. Eğer öyle olsaydı veterinerler para kazanamaz hale gelirdi. Bu nedenle çeşitli kotalar konmuştur. Gerektiği durumlarda bu hizmetlerden faydalanılmaktadır. Amaçlanan diğer nokta ise veterinerlerin müsaitlik durumudur. Sonuç olarak sigorta firması belli başlı veterinerler ile anlaşmaktadır. Yüzlerce insan bu sigorta hizmetinden faydalanır. Belli bir kota olmaz ise veterinerlerde yer bulmak zorlaşır ve verim kat sayısı düşer. Bu nedenle gerektiği durumlarda veterinerlik hizmetleri almak mantıklı olacaktır. Bu durumun suistimali başka hayvan severlerin acil durumlarda kullanacağı imkanları engellemeye sebep olmaktadır.