Pati Sigortasi

Pati sigortası ile can dostunuzun sağlığını garanti altına alıyoruz. Acil durumlarda Pati Sigortası’nın geniş veteriner ağından faydalanarak kaliteli sağlık hizmetine kavuşabilirsiniz. Sevimli dostunuzun sağlığını önemsiyorsanız, geniş teminatlardan ve uygun fiyat fırsatından yararlanabilirsiniz.

Teklif Al

Pati Sigortası Neleri Kapsar?

Can dostunuzun ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan Pati Sigortası aşağıdaki hizmetleri kapsıyor:

Sağlık

 • Kaza ve yaralanmalar
 • Kronik hastalıklar
 • Yaygın hastalıklar

Temizlik

 • Yılda bir kez hediye muayene
 • Yılda bir kez bakım

Şahıslar

 • Başka birisine zarar verdiğinde oluşan hasarlar
 • Başka birisinin eşyasına verilen zararlar

Kaza ve Kavgalar

 • Kırık ve yaralanmalar
 • Enfeksiyon kaynaklı hastalıklar

Tehlikeli Durumlar

 • Yanık, elektrik çarpması, ısı çarpması
 • Yabancı cisim yutma veya batması
 • Boğulma tehlikesi

Kayıp Arama

 • Kayıp arama ilanı
 • Ödül teminatı masrafları
pati sigorta teminatları

Pati Sigortası Teminatları

Pati Sigortası’nın geniş hizmet yelpazesi sayesinde can dostunuzun sağlığı ve mutluluğu teminat altında. Sevimli dostunuzla uygun fiyata sigorta yaptırmanın tadını çıkarabilirsiniz.Pati sigortası teminatları şu şekildedir :

 • Acil tedavi masrafları – 5000 TL
 • 3. Şahıs Mesuliyet – 3000 TL
 • Kayıp Arama – 250 TL
Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Pati Sigortası S.S.S

Aksigorta Pati Sigortası, kedi ve köpek cinsi evcil hayvanların acil sağlık ihtiyaçlarını güvence altına alır. 5.000 TL kapsamında acil durum teminatı, 3.000 TL kapsamında 3. Şahıs Mali Mesuliyeti ve 250 TL kapsamında kayıp arama ilanı ve ödül teminatı, ürün içeriğinde yer almaktadır.

Pati Sigortası evcil hayvanların acil sağlık ihtiyaçlarını güvence altına alırken acil olmayan durumlarda yapılan veteriner harcamalarını teminat dahilinde saymamaktadır. İsteğe bağlı olarak yaptırılan rutin muayene gibi sağlık giderleri sigorta tarafından karşılanmaz.

Evcil hayvanlar için çıkartılmış bu sigortanın satış fiyatı, 250 TL'dir. Aksigorta Pati sigortası için kredi kartına 9 taksit imkanı sunmaktadır. Yukarıda bulunan “Patili Sigorta Teklif Al” formunu doldurarak uzmanlar tarafından sunulan size özel teklifi öğrenebilirsiniz.

Yukarıda bulunan doldurduğunuzda, uzman kişiler tarafından aranıp bilgilendirme sağlanacaktır.Eğer pati sigortasının koşullarından memnun kaldıysanız iletişim için formu doldurabilirsiniz.

Yukarıda bulunan patili sigorta formunu doldurduğunuzda, uzman kişiler tarafından aranıp bilgilendirme sağlanacaktır. Eğer pati sigortasının koşullarından memnun kaldıysanız iletişim için formu doldurabilirsiniz. Uzmanlar tarafından verilen yanıt sonucunda poliçenizi onaylayarak sigorta sürecinizi başlatabilirsiniz.

Aksigorta Pati Sigortası’nın kapsam dışı durumları şöyledir:

 • Her türlü nedene bağlı olarak gerçekleşen ölüm olayları ile ilgili tazminat talepleri,
 • Hastanın stabil hale gelmesinden sonra yapılacak kontrol, muayene ve benzeri müdahaleler,
 • Yarış, oyun, bilerek kavga ettirmek veya mukavemet denemelerinden meydana gelecek hasarlar,
 • 6 aylıktan daha küçük ve veteriner hekim kontrolünde gereken aşıları tamamlanmamış olan kedi ve köpekler,
 • 6 aydan küçük ve 10 yaştan büyük kedi ve köpekler,
 • Anlaşmalı veterinerlerin dışındaki kişilerce yapılan müdahaleler,
 • Enfeksiyöz hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan hasarlar,
 • Acil müdahale gerektirmeyen durumlar dahilinde ortaya çıkacak olan hasarlar,
 • Sigortalı evcil hayvanın sahibi tarafından beyan edilen sağlık sorunu için acil durumlar haricindeki gerekli olmayan bir teşhis veya tedavi uygulanmış ise bunlara ait masraflar,
 • Hasta evcil hayvanın stabil hale gelmesinden sonra kullanılan ilaç, sarf malzemeler ve protez (hayati önem arz etmeyen),
 • 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olan hayvanlar, teminat kapsamı dışındadır. Kanunun 14. maddesinin l bendinde; “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır.” hükmü yer almaktadır.

Yukarıda Pati Sigortasının hangi durumlarda kullanılamayacağı açık bir şekilde belirtilmiştir. Sigorta kapsamı dışında yapılan harcamalar için Pati Sigortası herhangi bir karşılama veya ödeme yapmayacaktır. Kapsam dışındaki durumlarda açığa çıkan tüm sağlık harcamaları evcil hayvan ebeveyninin kendisine aittir.

Pati Sigortası tarafından yılda bir defa verilen hediye muayeneyi yalnızca anlaşmalı olan kliniklerde kullanabilirsiniz. Pati Sigortasının anlaşmalı olmadığı veterinerlerde yaptıracağınız muayene sigorta tarafından ücretsiz olarak karşılanmayacaktır. Ayrıca hediye muayene yılda yalnızca bir defa kullanılabilir. Hediye kullanıldıktan sonra acil müdahale gerektirmeyen durumlar için yapılan muayeneler anlaşmalı bir veteriner kliniğinde yapılıyor olsa bile masraflar Pati Sigortası tarafından karşılanmaz.

Kediniz veya köpeğiniz kaybolduğunda kayıp arama ilanı ve ödül teminatını Pati Sigortası 250 TL’ye kadar karşılar. 250 TL’nin üzerinde olan harcamalar için ek ödenek verilmez. Limiti aşan harcamalar evcil hayvan sahibine aittir.

Pati Sigortası, bütçeye esneklik sağlamak için kredi kartına 9 taksit imkanı sunmaktadır. Bu sayede bütçenizi sarsmadan aylık taksitlerle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir anda karşılaşılan yüksek rakamlı veteriner faturaları yerine aylık yapacağınız küçük taksit ödemelerini tercih edebilirsiniz.

Evcil dostlarımız hayatını kaybetmesi Pati Sigortasının teminatları dışındadır. Sebebi her ne olursa olsun evcil hayvan sahipleri minik dostları hayatını kaybettiğinde Pati Sigortasından herhangi bir talepte bulunamaz. Defin masrafları için ödeme alamaz.

Pati Sigortasının başlayabilmesi için kedinize veya köpeğinize mikroçip taktırmanız zorunludur. Mikroçip işlemi acıtmadan çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Poliçenizi yaptırdıktan sonra Pati Sigortasının anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde ücretsiz bir şekilde mikroçipi taktırabilirsiniz. Mikroçip işlemi tamamlandıktan sonra sigortanın aktivasyon süreci tamamlanacaktır.

Evcil hayvanınız herhangi birine saldırıp zarar verdiğinde veya 3. şahısların eşyalarında hasar oluşturduğunda Pati Sigortası devreye girerek oluşan maddi zararları karşılamaktadır. Konunun tüm detaylarını sizinle iletişime geçen sigorta uzmanından öğrenebilirsiniz.

Pati Sigortası Nedir?

Hayvanlarında insanlar gibi ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyaçların en başında sağlık giderleri gelir. Pati sigortası, hayvanların belli ihtiyaçlarını karşılayan sigorta biçimidir. Hayvanların çeşitli sağlık ve veteriner hizmetini karşılayan sigorta çeşidi bilinçli hayvan sahipleri tarafından kullanılır. Kedi sigortası ve köpek sigortası yaygın hayvan sahiplenmesi olduğu için yapılması gereken sigorta çeşididir.

Patililerin sigortası kedi veya köpeğin veteriner masraflarını belirlenen tutara kadar karşılayan sigorta biçimidir. Bu sigorta biçiminde anlaşılan meblağ limitine kadar aylık masrafları sigorta karşılar. Aslında arabalarda ki kasko sistemi gibi düşünülebiliriz. Sistem aynı şekilde işler. Burada amaçlanan bireylerin anlık maddi imkanları kısıtlı olan durumlarda dahi hayvan bakımını aksatmamalarıdır. Örneğin maaşı yatmamış birey veya anlık maddi sıkıntı çeken birey kedi köpek hastalanmasına bu sayede rahatça erişir.

Pati Sigortası Evcil Hayvanların Hangi Hizmetini Karşılar?

Pati sigortası hayvan sahibi bireylerin istekleri doğrultusunda kapsamlar sunar. Örneğin, standart paketlerde acil hastalıklar kapsanır. Ekstra lüks paketlerde ise acil hastalıklar haricinde deri enfeksiyonları, travma, mide hastalıkları, kan kusma ve yüksek mesafeden düşüp zarar görme durumlarını kapsamaktadır. Özetle acil ve hayati hastalıkları kapsar. Bununla birlikte alerjik hastalıklarda kapsama alanındadır.

Pati sigorta kapsamında olan bazı durumlardan bir tanesi de 3. şahıs mesuliyeti kapsayan durumlar için ayrıcalık sunar. Bununla birlikte bazı sigorta kurumları kayıp gibi durumlarda cüzi bulunma ödülü promosyonu dahi sunmaktadır. Tabi ki bu konu sigorta kurumuna göre değişkenlik gösteren durumlar arasında yer alır. Yani her kurumda bu kadar ekstra ayrıcalıklar bulunmaz. Kaliteli ve özel sigorta kurumlarında ekstra seçenekler daha fazladır.

Kedi sigortası, genel hatlarıyla aylık belli tutar cüzi ödemeler ile edinen sigortadır. Araba kaskosu gibi aylık ödemeler halinde oluşan sigorta biçimine aşırı benzerlik gösterir. Köpek sigortası da aynı şekilde aynı şartlara sahiptir. Bununla birlikte pati sigortasında yatarak tedavi ve ayakta tedavi gibi indirimler ve kapsamlarda bulunmaktadır. Pakete ve anlaşılan anlaşmaya göre indirim yapılmaktadır. Patili dostlarımızın sigortası makul ve acil durumlara önlem olarak her hayvan severin edinmesi gereken sigorta çeşididir.

Pati Sigortası Hangi Evcil Hayvanları Kapsar?

Patililer için kullanılan sigorta isminden anlaşılacağı gibi genel olarak kedi ve köpekleri kapsar. Pati genel hatlarıyla kedi ve köpeğe özgü bir durum olduğu için ikisini kapsar. Kedi sigortası ve köpek sigortası şeklinde iki kategoride bulunmaktadır. Hayvan sahiplerinin istekleri doğrultusunda ikisi de kullanılır. İstekler doğrultusunda sadece kedi sigortası olarak a kullanılır. Köpeği bulunan bireyler ise köpek sigortası olarak faydalanmaktadır. Fakat farklı hayvan sahipleri isteklerini sigorta firmasına ilettiği taktirde yardımcı olarak farklı ödeme planları ile seçenekler sunulur. Tabi ki vahşi hayvanlar genellikle bu duruma dahil değildir.

Pati sigortası anlaşmalı olduğu veterinerler üzerinden tedavi sağlanması halinde kolaylıklar sağlar. Tabi ki bu şartlar ve kurallar sigorta yaptırılan aracı kuruma göre değişkenlik gösterir. Her kasko sisteminde farklılık olacağı gibi her kedi sigortası ve köpek sigortası durumunda farklılık olacaktır. Bu nedenle sigorta yapılacak kuruma gerekli ayrıntılar önceden sorulmalıdır. Farklı bir hayvan durum söz konusu ise gerekli kurumdan bilgi alınarak destek alınır.

Pati Sigortası ile Veteriner Hizmetleri

Pati sigortası veteriner hizmetleri bakımından birçok ayrıcalık sunar. Genellikle anlaşmalı veterinerler ve kurumlar üzerinden tedavi süreci gerçekleşir. Büyük ve kapsamlı veterinerler ile anlaşılarak bu konuda hayvan sahiplerine imtiyaz sağlanır. Fakat dikkat edilmesi gereken temel durum sigorta yaptırılan aracı firmanın kalitesidir. Aksi halde mağduriyet yaratan durumlar ile karşılaşma imkanı doğabilir. Bu nedenle dikkatli davranarak araştırma yapılmalıdır. Bütçe çok ucuz diye kalitesiz aracı kurumlar ile iletişim kurmak hata olabilir.

Kedi sigortası isminden fark edileceği gibi kedileri kapsamaktadır. Köpek sigortası da aynı şekilde köpekleri kapsamaktadır. Bununla birlikte bu sigortası genel olarak kedi ve köpekleri kapsar. Fakat bazı kurumlar ekstra taleplere göre yardımcı olabilmektedir. Kuş, tavşan, hamster, iguana ve çeşitli papağan çeşitlerini tedavi etmek için kullanılabilir. Patili dostlarımızın sigortası bu hayvanları kapsamasa da sigorta firması ile durum konuşularak farklı bir anlaşma yapılma imkanı bulunur. Burada da önemli olan anlayışlı ve ilgili aracı kurum bulmaktır. Bu tarz durumda yardımcı olarak hayvan severe gerekli imkanları sunarlar.