Patim Güvende Sigortası

Patim Güvende Sigortası, minik dostlarımızın her an güvende olmasını sağlamak için vardır. Kedi veya köpeklerin acil durumlardaki tedavi masrafları, teşhis harcamaları ve belirli hastalıklar için yaptırılan tedaviler sonucu oluşan ödemeler sigorta tarafından karşılanıyor. Patim Güvende Sigortası’nın geniş veteriner ağından faydalanarak evcil hayvanınızın güvende olduğunu hissedebilirsiniz.

Teklif Al

Patim Güvende Sigortası Neleri Kapsar?

Patim Güvende Sigortası en ihtiyaç duyduğunuz anlarda yanınızda olabilmek için aşağıdaki durumları kapsıyor:

Acil Tedavi

 • Trafik kazası, yüksekten düşme
 • Yanık, ısı çarpması, elektrik çarpması
 • Boğulma, kavga, kesik ve cisim batması

3. Şahıs Mali Sorumluluk

 • 3. şahıslara verilen maddi zararlar
 • 3. Şahıslara verilen bedeni zararlar

Kayıp İlanı ve Ödül

 • Kayıp ilanı
 • Ödül masrafları

Veteriner Muayene

 • Hastalık durumlarında teminatlı muayene

Hastalık Tedavi Masrafları

 • Yatışlı tedavi
 • Ameliyat
 • Kanser

Tahlil ve Taramalar

 • Röntgen
 • Ultrason, MRI
 • BT taramaları
 • Kan ve idrar tahlilleri
pati sigorta teminatları

Patim Güvende Sigortası Teminatları

Patim Güvende Sigortası sayesinde acil sağlık sorunları ve hastalıklarda sigortalı olmanın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Sigorta teminatları kapsamı altında ileri tedavi ve klinik hizmetlerini alabilirsiniz. Patim Güvende Sigortası teminatları şöyledir:

 • Acil Tedavi – 10.000 TL
 • 3. Şahıs Mali Sorumluluk – 10.000 TL
 • Kayıp İlanı ve Ödülü – 500 TL

Ek prim karşılığında poliçeye eklenebilene pati Plus teminatları şöyledir:

 • Veteriner Muayene – 5.000 TL
 • Yatışlı Tedavi – 5.000 TL
 • Ameliyat – 5.000 TL
 • Yaralanma ve Hastalıklar – 5.000 TL
 • Kanser – 5.000 TL
 • Röntgen, Ultrason, MRI, BT Taramaları vs. – 5.000 TL
Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Patim Güvende Sigortası S.S.S.

Evcil hayvanlara yönelik hazırladığımız Patim Güvende Sigortası ile kedi ve köpeğinizin sağlığını poliçe kapsamında güvenceye alıyoruz. Trafik kazası, yüksekten düşme, yabancı cisim yutması, zehirlenme gibi birçok acil durum söz konusu olduğunda maruz kalınan tedavi masraflarını teminat limitleri dahilinde karşılıyoruz. Ayrıca aşağıdaki teminatlar da temel ürünümüzde yer alıyor.

 • Acil Tedavi
 • 3. Şahıs Mali Sorumluluk
 • Kayıp İlanı ve Ödül

Pati Plus ile de ek prim karşılığında kedi ve köpeğinizin veteriner muayenesi, tahlil, tedavi gibi sağlık giderleri de poliçeye dahil edilebilmektedir. Temel ürünümüzde yer alan teminatlara ek aşağıdaki teminatlar ile de kapsamlı poliçeye sahip olabilirsiniz.

 • Veteriner Muayene
 • Yatışlı Tedavi
 • Ameliyat (Doğum ve Kısırlaştırma Hariç)
 • Yaralanma ve Hastalıklar
 • Kanser
 • Röntgen, Ultrason, MRI, BT Taramaları, Kan ve İdrar Tahlilleri

*Acil Durum Tedavi Kapsamı: Trafik Kazası, Yüksekten Düşme, Yabancı Cisim Yutma, Isı Çarpması, Zehirlenme, Yanma/Yanık, Böcek Sokması, Elektrik Çarpması, Boğulma, Kavga, Kesik ve Cisim Batması, Donma, Göz Yaralanması acil durumları nedeniyle maruz kalacağı tedavi masrafları

Patim Güvende Sigortası ile 6 aylıktan büyük, 10 yaşından küçük kedi veya köpeğinize uygun prim karşılığında evcil hayvan sigortası yaptırabilirsiniz. *5199 sayılı kanun ve genelge gereği satışı, bakımı, beslenmesi, üretimi yasak olan hayvan cinsleri teminat kapsamı dışındadır.

Yukarıda bulunan patim güvende sigorta formunu doldurduğunuzda, uzman kişiler tarafından aranıp bilgilendirme sağlanacaktır.Eğer pati sigortasının koşullarından memnun kaldıysanız iletişim için formu doldurabilirsiniz.

Pati Sigortası olan Patim Güvende Sigortası’nın temel paketinde poliçe kapsamıyla sınırlı olmak üzere kedi ve köpeğinizin karşılaşabileceği acil durumlara karşı sağlık giderleri dahildir. Ek prim karşılığında da Pati Plus teminatını ekleyebilir, böylelikle muayene, tedavi, tahlil masraflarının da yer aldığı kapsamlı poliçeye sahip olabilirsiniz.

Kayıp halinde evcil hayvanın bulunmasına yönelik yapılan ilan ve ödül gibi harcamalar 500.-TL limit ile teminat kapsamındadır.

Kapsam dahilinde olup evcil hayvanın kendi evi ya da birlikte yaşanılan diğer ev sakinleri üçüncü şahıs kapsamının dışındadır. 3.şahıs sorumluluk genel şartlarına göre üçüncü şahıs sayılan kişiler için değerlendirmeler yapılabilecektir. Aynı evde yaşamasa bile genel şartın 3A-3 fıkrası dikkate alınarak değerlendirmeler yapılacaktır.

Rutin kontroller poliçe kapsamına dahil değildir.

Kalıtsal hastalıklar ve doğuştan gelen rahatsızlıklar poliçe kapsamında yer almıyor.

Poliçe kapsamında evcil hayvanların aşıları karşılanmıyor.

Evcil hayvanınızda çip olmasa da poliçe düzenlenebilir. Ancak bir çipi olan evcil hayvanlarında da çip numarasının poliçede belirtilmesi uygun olacaktır.

Patim Güvende Sigortası Nedir?

Ülkemizde evcil hayvan besleyen insanların sayısı milyonlarca sayıya ulaşmıştır. Bu sayının artması yeni ve güncel ihtiyaçlar doğurur. Patim güvende sigortası bu ihtiyaçların giderilmesi konusunda ortaya çıkmaktadır. Hayvanların anlık veteriner, tedavi ve bakım gibi ihtiyaçların sigorta haline getirilerek hizmetleşmesidir. Güven, kalite ve sağlığın harmanlanması sonucunda patim güvende sigorta biçimi ortaya çıkar. Bu sayede evcil hayvan sahipleri gönül rahatlığıyla destek ve hizmet alırlar.

Evcil hayvan besleyen bireylerin temel sorunlarından biri hayvan tedavisi ve bakımıdır. Bu noktada devreye köpek sigortası girer. Köpek sigortasında evcil hayvan tedavisi ve veteriner hizmetleri sigorta kapsamında karşılanır. Aylık belirli bir ücret karşılığı sigortaya sahip olmak mümkündür. Adından anlaşılacağı gibi köpekleri kapsamaktadır. Kedi sigortası ise kediler için tedavi ve veterinerlik giderlerini karşılar. Sigorta, aylık cüzi ücretler alarak evcil hayvan kaskosu oluşturur. Araba ve ev sigortasına benzerlik gösterir. Şartlar ve kurallar sigorta firmalarına göre değişken olabilmektedir.

Patim Güvende Evcil Hayvanların Hangi İhtiyaçlarını Karşılar?

Patim güvende sigorta türü evcil hayvanların çoğu giderini karşılar. Kapsam dahilinde genellikle ödeme oranı yüzde yüzdür. Bazı hastalık ve durumlarda bu oran yüzde 70 ve yüzde 50 seçeneklerine düşer. Limit sigorta firmalarına göre değişse de bilindik firmalar içerisinde 10 bin TL’ye kadar çıkar. Veterinerlik hizmetleri haricinde, kayıp ve ödül gibi durumları da kısmen barındırır. Kaybolan veya çalınan evcil hayvanın bulunması için ödül olarak yüzde yüzü karşılanır. 10 bin liraya kadar ödül imkanları sunulmaktadır.

Evcil hayvanlar bazı istenmeyen durumlar sonucunda agresif tutum sergileyebilir. Anlık olası zararlar da sigorta poliçesi kapsamında yerini alır. Kedi sigortası 3. Şahıslara zarar veren kedileri kapsar. Aynı şekilde 3. Şahısların mal ve mülklerine verilen zararı da karşılamaktadır. Köpek sigortası ise aynı şekilde başka kişilere verilen sağlık ve eşya zararlarını kapsamaktadır. Fakat bu kurallar belli kanıt gerektirmektedir. Aksi halde iyilik suistimal eden hayvan sahipleri olabilir. Örneğin, kedi veya köpeğini kaybetmiş gibi gösteren müşterilere rastlandığı görülmüştür. Gazete haberlerinde bu tarz kötü niyetli haberler karşımıza çıkar. Bu sebeple çeşitli kurallar konmuştur.

Patim Güvende Hangi Evcil Hayvanları Kapsar?

Patim güvende sigortası kedi ve köpekleri kapsar. Kedi sigortası olarakta bakılırken, köpek sigortası olarakta görülebilir. Bunun nedeni iki hizmeti ayrı ve aynı alma seçeneği bulunmasıdır. Birden fazla hayvan sahibi olan bireyler hizmeti toplu olarak alabilmektedir. Bu sebeple ayrı paketler gibi görünse de ortak gayeye hizmet eder. Ayrıca sigortanın adından anlaşılacağı üzere patiden kasıt kediler ve köpeklerdir. Bu nedenle kedi ve köpek sahibi kişiler gönül rahatlığı ile bu sigorta çeşidinden yararlanabilir.

Patim güvende sigortasında başka hayvanlar ile ilgili içerik bulunmamaktadır. Vahşi ve tehlikeli olmayan evcil hayvanı olan kişiler gerekli kurumlar ile irtibata geçmelidir. Papağan, hamster ve tavşan gibi uysal ama patim güvende sigortasında olmayan hayvanlar vardır. Bu hayvanların sigorta dahilinde alınması için sigorta firmasından bilgi ve destek alınmalıdır. Hayvan sever olan sigorta kurumu bu konuda muhakkak esneklik göstererek yardımcı olacaktır.

Patim Güvende İle Veteriner Hizmetleri

Patim güvende sigortası veteriner hizmetleri yaygın bir sigorta türüdür. Göz sorunları ve çeşitli alerjik deformasyonları kapsar. Ayrıca kedi ve köpekte oluşabilecek zehirlenme, kan kusma, ishal gibi durumlarda tedavi dahilindedir. Acil durumların hepsi kapsam içerisine alınmıştır. Ameliyat giderlerinin de belli miktarı sigorta firması tarafından karşılanır. Fakat buna genellikle kısırlaştırma ve doğum dahil edilmez. Çünkü bu hastalık olarak görülmediği için çoğu sigorta firmasını dahil etmemektedir. Bu tarz durumlarda evcil hayvan sahipleri ödemeleri kendi yapmaktadır.

Evcil hayvanlarda sık görülen durumlardan biride yaralanma, travma ve yüksek alandan düşmektir. Sigorta bu konuda da tedavi masraflarını karşılar. Ayrıca cisim batması, kanser ve boğulma gibi hayati hastalıklar anlaşmalı veterinerler tarafından tedavi edilir. Sigorta firmasının anlaşmalı olduğu yüzlerce veteriner firması olur. Tabi bu durum sigorta firmasının kalitesine, büyüklüğüne ve yaygınlığına göre değişkenlik gösterir. Elit bir kurumdan destek alındığı taktirde veteriner sıkıntısı çekilmez. Şartlar ve kurallar genel olarak sigorta kurumlarına göre esneklik barındırır. Patim güvende sigortası da kurumlara göre farklılık içeren sigorta biçimidir.