Sevimli Dostum Sigortası

Sevimli Dostum Sigortası Evcil Hayvan Asistans Hizmeti, yuvasında evcil hayvan besleyenlerin masrafların belli bir kısmını güvence altına almak için hazırlanmıştır. Birçok hizmeti ücretsiz olarak veren Sevimli Dostum Sigortası, ücretsiz hizmetler bitirildiğinde anlaşmalı veteriner kliniklerinde ve evcil hayvan dükkanlarında %20’ye varan indirimler sağlamaktadır. Evcil Hayvan Asistans Hizmeti veteriner hekim muayenesinden, pet konaklamaya kadar pek çok farklı konuda hizmeti bünyesinde barındırır.

Teklif Al

Sevimli Dostum Sigortası Neleri Kapsar?

Sevimli Dostum Sigortası, konutunuza güvence altına alabilmek için pek çok farklı konuda teminat sağlıyor. Yuvamızda yaşayan evcil hayvanları da düşünen Sevimli Dostum Sigortası, evcil hayvanları güvence altına alabilmek için Evcil Hayvan Asistans Hizmeti teminatını bünyesinde barındırıyor. Evcil Hayvan Asistans Hizmeti, minik dostlarımızın birçok ihtiyacını karşılıyor.

Veteriner Hekim Muayenesi

Evcil Hayvan Asistans Hizmeti sigortalanan hayvan için yılda 1 kez ücretsiz veteriner hekim muayenesi imkanı veriyor. Ücretsiz muayeneyi kullanıldıktan sonra anlaşmalı veteriner kliniklerinde muayeneye devam edilirse Sevimli Dostum Sigortası olanlar %20’ye varan indirimlerden yararlanabiliyor.

Bakım

Evcil dostlarımızın bakımı çok önemlidir. Düzenli olarak bakımları yapılırsa bazı hastalıkların önüne geçilmiş olur. Böylece can dostunuz kendini daha temiz, sağlıklı ve mutlu hisseder. Sevimli Dostum Sigortası Evcil Hayvan Asistans Hizmeti kapsamında yılda 1 defa tırnak kesimi, göz temizliği, kulak temizliği yaptırabilirsiniz.

Parazit ve Pire Tasması

Parazit ve pireler minik dostlarımızın en fazla rahatsız oldukları durumlardandır. Özellikle parazitler onların kolayca hasta olmasına sebep olabilir. Parazit ve pirelerden korunabilmek için tasma takmak oldukça etkili bir çözümdür. Sevimli Dostum Sigortası, yılda 1 defa parazit ve pire tasmasını ücretsiz olarak verir.

Pet Konaklama

Konaklama mekanlarının büyük bir çoğunluğu evcil hayvanları misafir etmemektedir. Bu nedenle evcil hayvan sahipleri başka bir şehre seyahat ettiklerinde veya tatile gitme kararı aldıklarında çok zorlanırlar. Minik dostlarını kalması için akraba veya ailelerine bırakırlar. Bu duruma çözüm sunan Sevimli Dostum Sigortası, Evcil Hayvan Asistans Hizmetini poliçesine ekletmiş herkes için yılda üç defa ücretsiz konaklama hizmeti sunmaktadır.

Sevimli Dostum sigorta teminatları

Sevimli Dostum Sigortası Teminatları

Sevimli Dostum Sigortası Evcil Asistans Hizmeti ile artık minik dostunuzun sağlığı, bakımı ve konaklaması teminat altında. Sevimli Dostum Sigortası'nın evcil dostlara özel hazırlamış olduğu ücretsiz teminatlar şu şekildedir:

 • Veteriner hekim muayenesi – yılda 1 defa
 • Tırnak kesimi – yılda 1 defa
 • Göz temizliği – yılda 1 defa
 • Kulak temizliği – yılda 1 defa
 • Parazit tasması – yılda 1 defa
 • Pire tasması – yılda 1 defa
 • Pet konaklama – yılda 3 defa
Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Sevimli Dostum Sigortası S.S.S

Evcil Hayvan Asistans Hizmeti, Sevimli Dostum Sigortası olan kişilerin evcil hayvanlarının sigorta teminatları kapsamı altında anlaşmalı veteriner kliniklerden ücretsiz hizmet almalarını sağlayan hizmettir.

Sevimli Dostum Sigortası Evcil Hayvan Asistans Hizmeti aşağıdaki özellikleri kapsar;

 • Veteriner hekim muayenesi – yılda 1 defa
 • Tırnak kesimi – yılda 1 defa
 • Göz temizliği – yılda 1 defa
 • Kulak temizliği – yılda 1 defa
 • Parazit tasması – yılda 1 defa
 • Pire tasması – yılda 1 defa
 • Pet konaklama – yılda 3 defa

Evcil hayvanlara yönelik olan bu hizmet; kedi, köpek, kuş, balık, kemirgen ve sürüngen gibi evcil hayvanları kapsamaktadır.

Evcil Hayvan Asistans Hizmeti’ni Sevimli Dostum Sigortası poliçesine ek 30 TL ödeme yaparak sahip olabilirsiniz.

Evcil Hayvan Asistans Hizmeti ile sunulan ücretsiz hizmetlerin dışındaki tüm unsurlar için Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Taban Fiyat Tarifesi esas alınıyor. Sigortalılar, anlaşmalı veteriner kliniği ve evcil hayvan dükkanlarında yüzde 20’ye varan indirimlerden faydalanabilir.

Sevimli Dostum Sigortası Nedir?

Ülkemizde arabalar, evler ve çeşitli araç gereçler için sigorta çeşitleri bulunmaktadır. Hayvanlar içinde sigorta çeşitleri bulunur. Sevimli Dostum sigorta bunlardan biridir. Sevimli Dostum sigorta aslında tamamen hayvan sigortası olarak görülmez. Evlerde oluşan hasar, yangın, deprem, hırsızlık ve eşya zararlarını karşılayan bir sigorta çeşididir. Bu sigorta çeşidine hayvanlar da dahil edilerek kapsamlı bir hale getirilmiştir. Günlük hayatımızda önemli olan çoğu şey sigorta içerisine entegre edilerek kaliteli bir paket sunulur.

İnsanların güncel hayatında istemedikleri durumlar olabilmektedir. Örneğin eve hırsız girebilir ve çeşitli ürünleri çalabilir. Ayrıca bununla birlikte doğal afet durumları da görülebilir. Örneğin 1999 yılında olan depremde binlerce kişi hayatını ve evini kaybetmiştir. Hatta devlet bir çok kişiye Prefabrik ev yardımında bulunmuştur. Sevimli Dostum sigortası bu tarz evin içerisinde ve evde oluşacak aksilikleri kapsar. Bunların dışında hayvanlarda evin bir bireyi olduğu için sigortalara dahil edilmiştir. Buradan da çıkan temel sonuç hayvanların bizler için ne denli önemli olduğudur.

Sevimli Dostum Sigortası Evcil Hayvanların Hangi İhtiyaçlarını Karşılar?

Sevimli Dostum sigortası evcil hayvanların birçok ihtiyacını karşılar. Tabiri caizse evcil hayvan asistan hizmeti olarak destek vermektedir. Bu destek sayesinde konut zararlarına hayvan durumları da eklenmiştir. Genellikle yılda 1 kere ücretsiz veteriner tedavi imkanı verilir. Tabi ki bu durum sigorta firmasına göre değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte anlaşmalı veterinerler üzerinden tedavi masraflarında belli oranlarda indirim imkanı bulunur. Bu oran sigorta firmasının ayrıcalıklarına göre değişmektedir.

Sevimli Dostum kedi sigortası olarak düşünülebileceği kadar köpek sigortası olarakta görülebilir. Genel ev ihtiyaçlarına evcil hayvan dahili olarakta bakılabilir. Çünkü hayvanlar bizler için insan kadar önemli haldedir. Bu nedenle sigorta kapsamına alınmıştır. Birçok insan evcil hayvanını kaybedince bir insan kaybetmiş gibi üzüntü duyar ve etkisinden çıkamaz. Bu sebeple sigorta önemli bir durumdur. Dostumuz ve bizden bir parça gibi gördüğümüz evcil hayvanlarımız için sigorta yaptırmak doğru bir karar olacaktır.

Sevimli Dostum Sigortası Hangi Evcil Hayvanları Kapsar?

Sevimli Dostum Sigortası evcil hayvanları kapsar. Kedi sigortası ve köpek sigortası olarakta bakılabilir. Anayasanın 5199. maddesine göre bazı hayvan beslemeleri yasaklanmıştır. Bu hayvanlar haricindeki hayvanlar genellikle kapsama dahil edilir. Sigorta firmalarında kedi ve köpek baz alınsa da özel taleplere göre ayrıcalık oluşturulabilirler. Yabani hayvan olmadığı taktirde gerekli durumlarda gereken imtiyazlar sağlanabilir. Vahşi hayvanlar insanlara zarar verebilir ve çeşitli hastalıklar bulaşabilir. Bununla birlikte saldırgan bir tutum sergileyebilir. Örneğin ülkemizde pitbull cinsi köpekler yasaklanmıştır. Bu tarz köpeklerin beslenmesi sorun yarattığı gözlenir. Saldırgan tutumları dolayısıyla zarar görülen vakalar olmuştur. Bu nedenle 5199. Anayasa maddesine Pitbull da eklenmiştir.

Sevimli Dostum yaptırılırken aracı kurum ve sigorta durumları incelenmelidir. Sigortanın ve konutun hangi sigorta şartlarını kapsadığı araştırılmalıdır. Bütün bu şartlar ve imtiyazlar sigorta yaptırılan firma ve kuruma göre farklı bir seçenek halinde bulunur. Bu nedenle önden bir araştırma yapılmalıdır. Aksi halde sonradan yanlış anlaşılan durumlar olabilir. Dikkatle sigorta paketleri seçilerek anlaşma yapılmalıdır. Bu tarz sigorta firmaları kontak sırasında kaliteli yerler tarafından hassas şekilde bulunmalıdır.

Sevimli Dostum Sigortası ile Veteriner Hizmetleri

Sevimli Dostum sigortası veteriner hizmetlerini de kısmen kapsamaktadır. Genellikle birçok kurumun uyguladığı hizmetlerin başında bakım gelir. Yılda bir veya iki kere ücretsiz evcil hayvan bakımı veteriner hizmetleri arasında yer alır. Tırnak bakımı, kulak temizliği gibi bakım içeren durumlar hayvanlar için 1 veya 2 seferliğine ücretsizdir. Genel veteriner tedavisinde de 2 3 kez ücretsiz imkanlar sunulurken, geri kalan tedaviler için indirim uygulanmaktadır. Ancak bu kuruma, pakete ve sigorta firmasına göre değişir. Bu nedenle ön araştırma yapılırsa daha kaliteli ve efektif bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Bahsi geçen sigortanın kapsadığı veteriner hizmetlerinden biride yılda bir kere verilen kene, parazit ve pirelerden korunma tasmasıdır. Bununla birlikte en güzel sigorta kapsamından olan seçeneklerden biride konaklamadır. İnsanlar günlük hayatında yorgunluklarını tatile giderek veya arkadaşlarında kalarak atarlar. Bu tarz durumlarda sigorta devreye girerek yılda 3 veya 4 kez konaklama hizmeti sunar. Bu sayede hayvan sahibi olan bireyler rahatça kendilerine vakit ayırabilirler. Kafalarında şüphe olmadan rahatça zaman geçirebilirler.