Can Dostum Sigortası

Can Dostum Sigortası, aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük kedi ve köpeklerin acil durumlarda yanında oluyor. Uygun fiyatlı sigorta imkanından faydalanarak kaza ve hastalıklara karşı can dostunuzu tam güvence altına alabilirsiniz.

Teklif Al

Can Dostum Sigortası Neleri Kapsar?

Can Dostum Sigortası’nın tüylü dostlarımızın sağlığı ve geleceği için kapsadığı durumlar şöyledir:

Kazalar

 • Trafik kazası
 • Yüksekten düşme
 • Yabancı cisim yutma, kesik ve cisim batması

Yılda 1 Kez Bakım

 • Hediye muayene
 • Tırnak kesimi
 • Göz ve kulak temizliği

Kayıp İlanı ve Ödülü

 • Kayıp arama ilanı
 • Ödül teminatı

3. Şahıslara Verilen Zararlar

 • 3. şahıslara saldırma veya yaralama
 • Başka birisinin eşyalarında hasar oluşturma
 • Başka bir hayvana zarar verme

Ferdi Kaza

 • Can dostumuzun sahibin sürekli sakatlık durumları
 • Can dostumuzun sahibinin vefat etmesi

Acil Durumlar

 • Isı çarpması, donma, yanma/yanık
 • Kavga, boğulma
 • Böcek sokması, zehirlenme
pati sigorta teminatları

Can Dostum Sigortası Teminatları

Can Dostum Sigortası, acil durumlarda oluşan tedavi masraflarını tam güvence altına alır. Yalnızca can dostlarımızı değil sahiplerini de ferdi kaza sigortası ile güvence altına alıyor. Yüksek teminat olanaklarıyla can dostunuzu güvende hissetmenin keyfi çıkarın.

 • Acil tedavi masrafları – 10000 TL
 • 3. Şahıslara verilen zararlar – 10000 TL
 • Kayıp ilanı ve ödül – 1000 TL
 • Ferdi kaza – 10000 TL
Patili Sigortayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede uzmanlarımız tarafından dönüş sağlanacaktır.

Can Dostum Sigortası S.S.S

Can Dostum Sigortası, trafik kazası, yabancı cisim yutma, zehirlenme, yüksekten düşme gibi acil durumlar sonucunda oluşan tüm sağlık sorunlarının tedavi masraflarını karşılıyor. Acil durumlarda hemen bulunduğunuz yere en yakın anlaşmalı veteriner kliniğe giderek tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Can dostlarımızın tekrar eski sağlığına kavuşabilmesi için yapılan tüm müdahalelerin masrafları sigorta tarafından karşılanır.

Can dostunuz sağlığına kavuştuktan sonra alınan veterinerlik hizmetlerinin masrafları sigorta kapsamına dahil değildir. Bu hizmetleri anlaşmalı veterinerlerde yaptırsanız bile masrafları sigorta şirketinin ödemesini beklememelisiniz.

Sebebi her ne olursa olsun evcil dostlarımızın hayatını kaybetmesi Can Dostum Sigortası’nın teminatlarının kapsamı dışındadır. Can dostunuz hayata gözlerini yumduğunda sigorta şirketinden herhangi bir ödeme ve hizmet bekleme hakkınız bulunmamaktadır.

Can Dostum Sigortası evcil hayvanların rahat bir yaşam sürmeleri için sahiplerinin sağ ve hayvanıyla ilgilenebilecek durumda olması gerektiğinin farkındadır. Bu nedenle hizmetleri kapsamına ferdi kaza sigortasını dahil etmiştir. Ferdi kaza sigortası Can Dostum Sigortası yaptırılan evcil hayvanın sahibine yapılan sigortadır. Ferdi kaza sigortası kapsamında evcil hayvan sahibi vefat ederse veya sürekli sakatlık durumu oluşursa 10000 TL’ye kadar sigorta teminatlarından faydalanabilir.

Mikroçip, hayvanlar için kullanılan bir elektronik tanımlama yöntemidir. Bu işlem sayesinde evcil hayvanlar kayıt altına alınarak kimlik kazandırılır. Can Dostum Sigortası’nı başlayabilmesi için evcil hayvanınıza mikroçip taktırmanız zorunludur. Acıtmayan mikroçip işlemini anlaşmalı kliniklerden ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Mikroçip taktırmak yalnızca sigorta yaptırmanın değil yasaların zorunluluğudur. Hayvanları Koruma Kanununun 5199 sayısında bahsedilen bu uygulamayı, 2022 yılının sonuna kadar tüm evcil hayvan sahipleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Evcil hayvanlar bazen yaramazlık yapayım derken başkalarına zarar verebilir. Saldırgan oldukları anda birisini yaralayabilecekleri gibi, merakları sebebiyle 3. şahısların eşyalarında hasar oluşturabilirler. Can dostunuz tarafından başkalarına verilen hasarlar, Can Dostum Sigortası tarafından 10.000 TL’ye kadar karşılanır.

Evcil hayvanınız kaybolduğunda hızlıca bulmak için kayıp arama ilanı bastırıp bulan kişiye vermek için ödül belirleyebilirsiniz. Kayıp arama ilanı ve ödül teminatı masraflarının 1.000 TL’ye kadar olan kısmını Can Dostum Sigortası karşılar. 1000 TL’lik kayıp bütçesiyle evcil hayvanınızı bulmak daha kolay hale gelecektir.

Evcil hayvanınız kaza, kavga, yabancı cisim, yüksekten düşme gibi sebeplerden ötürü dişlerinde sorunlar oluştuysa Can Dostum Sigortası kapsamına anlaşmalı veteriner kliniklerinde uygum görülen tedaviyi yaptırabilirsiniz. Acil durumlar dışındaki diş tedavileri Can Dostum Sigortası kapsamında değildir.

Poliçe tanzim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 günlük bekleme süresi mevcut olup poliçe teminatları bu süreden sonra geçerli olacaktır. Ayrıca sigortanın başlayabilmesi için sigortalatılan hayvana mikroçip taktırılıp mikroçip numarasının sigorta uzmanlarına iletilmesi gerekmektedir.

Yukarıda bulunan can dostum sigorta formunu doldurduğunuzda, uzman kişiler tarafından aranıp bilgilendirme sağlanacaktır. Eğer Can Dostum Sigortası’nın sunmuş olduğu hizmetlerden ve teminat kapsamından memnun kaldıysanız iletişim için formu doldurabilirsiniz. Uzmanlar tarafından verilen yanıt sonucunda poliçenizi onaylayarak sigorta sürecinizi başlatabilirsiniz.

Can Dostum Sigortası aşıları tamamlanmış 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan kedi ve köpeklere yaptırılabilir. Kuşlar, Can Dostum Sigortası’nın hizmet verdiği hayanlar arasında yer almamaktadır.