Kedi Sigortası

En iyi kedi sigortası için
karşılaştırın

Kedi Sigortası, kedinizin bir hastalık veya yaralamandan sonra en iyi şekilde iyileşmesini sağlar

Yaralanmalarda yalnız değilsiniz

Kaza ve yaralanma anlarında veteriner ağından size en yakın veterinere giderek kedinizi en hızlı şekilde sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Tedavi masrafları artık korkutmuyor

Yüksek tedavi masraflarında sigorta devreye girerek finansal yükünüzü hafifletiyor.

Maksimum fayda

Kedi sigortası, kedilerin tüm sağlık sorunları göz önünde bulundurulup maksimum fayda sağlamak için oluşturulmuştur.

Kedi Sigortası Özellikleri

7/24 online destek

Test ve tanı

Kolayca ulaşılabilir klinikler

Profesyonel bakım desteği

Kaza ve yaralanmalar

Kayıp anında tam destek

Hasarlar dahil

Uzman veterinerler

Diş sorunları

İlaç ve ekipmanlar

Kedi Blog

Kedi blog içerisinde kedileriniz için faydalı bilgiler bulabilirsiniz

Kedilerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?
Kedilerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Kedilerde mide bulantısına nelerin iyi geldiğini bilmek istiyorsak, internet üzerinde bir süre araşt..

Devamını oku
Kedilerde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?
Kedilerde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

ilk gelecek olan soru kedilerde üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer olacaktır. Bunun cevabına g..

Devamını oku
Kedilerde Anestezi Etkisi Kaç Saat Sürer?
Kedilerde Anestezi Etkisi Kaç Saat Sürer?

Kedilerde anestezi etkisi kaç saat sürer bilmeniz anestezi süresi boyunca herhangi bir endişeye kapı..

Devamını oku

Kedi Sigortası S.S.S

Kedilere ve bir çok evcil hayvana şuan sigorta yapılmaktadır.Kedi sigortasından fiyat teklifi almak için teklif formunu doldurabilirsiniz.

Kedi sigortası aşıları, önceden var olan hastalıkları, acil olmayan bakım ve tedavileri karşılamamaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi için sigorta sağlayıcısı şirketlerle iletişime geçebilirsiniz. Sigortanın kapsamı dışı olan tüm konular poliçede açık bir şekilde belirtilecektir. Poliçeniz başlamadan önce kapsam alanını iyice incelemenizi önemle rica ederiz.

Sigorta poliçesindeki fiyatı etkileyecek temel unsurlar kedinin yaşı, genetik rahatsızlıkları ve cinsiyetidir. Kedinin cinsi direkt olarak fiyatı etkilemese de birçok yaygın genetik rahatsızlığı bulunan cins ise fiyat bu nedenden dolayı etkilenecektir. Teklif al butonuna tıklayarak size özel kedi sigortası fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Sezaryenle doğum masrafları sigorta tarafından karşılanmazken bazı durumlarda veteriner hakim acil bir şekilde doğuma cerrahi müdahalede bulunabilir ve sigorta bu masrafı karşılar. Belirttiğimiz gibi istisnai durumlarda sigorta devreye girecektir.

Normal bir şekilde kedinizin doğum masrafları için sigortadan herhangi bir ödeme alamazsınız. Konu hakkında daha detaylı bilgiyi sigorta sağlayıcılarından öğrenebilirsiniz.

Kedi sigortası fiyatları sigorta sağlayıcısı şirkete göre değişiklik göstermektedir. Şirketler sunmuş oldukları hizmetlere göre farklı fiyattaki sigorta planları sunmaktadır. Teklif Al butonuna tıklayarak size özel teklifi öğrenebilirsiniz. Fiyat-hizmet kıyaslaması yaparak hangi sigortayı alacağınıza karar verebilirsiniz.

Kedi sigortası fiyatları, tedavi masraflarının yanında oldukça makul düzeydedir. Kedi sigortası yaptırarak veteriner masraflarından ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz. Acil durumlarda bütçeniz yeterli olmadığı için tedavi yarım kalmaz; kediniz eski sağlığına kavuşana kadar en iyi kliniklerde tedavileri yaptırabilirsiniz. Kedinize bir şey olduğunda hemen tedavi ettirebileceğinizi bilmek huzura kavuşmanızı sağlayacaktır. Kayıp, 3. şahıs mesuliyeti, acil sağlık durumlarında cebinizi değil yalnızca kedinizi düşünmeniz rahatlığını yaşarsınız.

Kedinizin dişlerinde kaza, kavga, yabancı cisim, yüksekten düşme gibi sebeplerden ötürü sorunlar oluştuysa kedi sigortası kapsamına anlaşmalı veteriner kliniklerinde uygum görülen tedaviyi yaptırabilirsiniz. Acil durumlar dışındaki diş tedavileri kedi sigortası kapsamında değildir. Bu durumda tüm masrafları sizin karşılamanız gerekir.

Kediniz kaybolduğunda hızlıca bulmak için kayıp arama ilanı bastırmak, bulan kişiye ödül vermek gibi masraflara girebilirsiniz. Kayıp arama ilanı ve ödül teminatı masrafları belirli bir limite kadar kedi sigortası tarafından karşılanır. Karşılama limiti sigorta sağlayıcısı şirkete göre değişkenlik göstermektedir.

Mikroçip, hayvanlar için kullanılan bir elektronik tanımlama yöntemidir. Bu işlem sayesinde evcil hayvanlar kayıt altına alınarak kimlik kazandırılır. Kedilere sigorta yapılabilmesi için mikroçip takılması gerekir. Mikroçip taktırma işlemini satın almış olduğunuz kedi sigortasının anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde ücretsiz yaptırabilirsiniz. Kedinizde zaten mikroçip bulunuyorsa mikroçip numarasını sigorta sağlayıcısına bildirmeniz yeterli olacaktır.

Sebebi her ne olursa olsun kedinizin hayatını kaybetmesi kedi sigortasının teminatlarının kapsamı dışındadır. Kediniz hayata gözlerini yumduğunda sigorta şirketinden herhangi bir ödeme ve hizmet bekleme hakkınız bulunmamaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi karar vermiş olduğunuz sigorta şirketinden isteyebilirsiniz.

Evcil hayvanınız herhangi birine saldırıp zarar verdiğinde veya 3. şahısların eşyalarında hasar oluşturduğunda kedi sigortası devreye girerek oluşan maddi zararları karşılamaktadır. Karşılanan hasarın limiti seçmiş olduğunuz sigorta şirketine göre değişkenlik gösterecektir. Poliçenizde yazılı olan 3. şahıs mesuliyet maddesini dikkatlice incelemelisiniz.

Kedi Sigortası Nedir?

Sigorta her alan için faydalı bir konudur. Kedi sigortası da bulunur. Her hayvan severin yaptırması gereken önemli bir konudur. Bu konu araba kaskosu olarak benzer ele alınır. Arabası olan herkes kasko yaptırma zorunluluğu yaşar. Çünkü değerli eşya olduğu için çalıntı ve kaza durumlarında kasko gereken hasarı karşılar. Bu riske giremeyen mal sahipleri kasko yaptırmak zorunda kalır. Kedi sigortası da aynı durumu yansıtır. Bizim için değerli olan evcil hayvanımız için oluşan sıkıntılı durumlar için sigorta yaptırmak gereklidir.

Kedi sigortası kedilerin veteriner ücretlerini, kedilerin bazı bakım masraflarını karşılar. Ayrıca kayıp durumlarında ödül karşılaması da yapar. Bununla birlikte başka şahıslara zarar veren evcil hayvan zararını da karşılar. 3. Şahıslar da oluşan mal ve sağlık zararlarını maddi olarak karşılamaktadır. Sigorta kurumlarına ve promosyonlarına göre kapsamlar değişir. Bu nedenle kaliteli firmalar ile çalışılmalıdır. Kedi sigortası olan kurum anlaşmalı olduğu veterinerler üzerinden hizmet vermektedir. Elit sigorta firmaları her şehirde ve çeşitli ilçelerde veteriner anlaşmalarına sahiptir. Kalitesiz ve konforsuz sigorta firmaları bu konuda kısır kalarak müşterileri huzursuz eder.

Kedi Sigortası Veteriner Ücretlerini Karşılar Mı?

Kedi sigortası veteriner ücretlerini karşılamaktadır. Tabi ki veteriner masraf çeşitleri önemlidir. Acil hastalıklar ve alerjik hastalıklar tamamı karşılanmaktadır. Fakat kısırlaştırma ve doğum gibi durumların hepsi karşılanmaktadır. Ayrıca seçilen paketin kapsamı ve sigorta kurumu önemli nokta arasında yer alır. Temel paketler daha az seçeneği kapsarken premium ve lüks paketler geniş seçenekleri kapsamaktadır. Bu nedenle imkan var ise kalitelidir paketler seçilmelidir. Bu sayede kapsanılan veteriner giderleri daha çeşitli olacaktır.

Evcil hayvan sahibi olan bireyler, veteriner masrafları için kedi sigortası yaptırabilirler. Makul bir seçim olması ihtimaller arasındadır. Bu nedenle hayvan sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Eğer özellikle kedi sahibi iseniz avantajlı ve pratik çözümler için sigorta yaptırarak rahat bir konuma geçilebilir. Ancak kaliteli sigorta firmaları ile çalışılması gerekmektedir. Veterinerlik ücreti bir hayvanseverin en fazla yakındığı giderler arasında yer alır. Bu giderler hayvan sahipleri için külfet olmaktadır. Kedi sigortası sayesinde belirli bir düzene sokularak rahatlık sağlanır.

Hangi Kedilere Sigorta Yaptırılır?

Kedi sigortalarının belirli şartları ve kuralları bulunmaktadır. 6 ay ile 10 yaş arasındaki kedileri kapsamaktadır. Yavru ve yaşlı kediler kapsam dahilinde değildir. Yavru ve yaşlı kediler konusunda fiyatlar daha farklı olur. Daha riskli olduğu için fiyatlarda bazen düşüş bazen de artış görülür. Bu durum seçilen sigorta kurumuna göre değişiklik gösterir. Bu sebeple fiyatlar sigorta kurumlarına göre değişir. Yaşlı ve yavru kediler daha hassas durumlarda olduğu için ölüm durumları daha fazladır. Fakat sigorta şirketleri isteğe göre özel talep olarak bunu kapsar. Bu konu ilgili sigorta firması ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Kedi sigortası kapsam açısından aşı sınırı da ortaya koyar. Aşıları eksik olan hayvanlar sigorta kapsamına alınmaz. Sigorta yapılması için önce eksik aşılar tamamlanmalı ardından sigorta talebi gerçekleştirilmelidir. Ya da bu durum sigorta firması ve anlaşmalı veteriner ile halledilir. Eksik aşılar halledildikten sonra sigorta oluşumu başlatılır. Aksi halde aksaklıklar yaşanır. Bununla birlikte vahşi hayvanlar ve 5199. Maddeye uymayan hayvanlar sigorta kapsamına dahil edilmez. Bazı vahşi ve yabani türler anayasanın 5199. Maddesine göre yasaklanmıştır. Bu hayvanlar sigorta dahilinde değildir.

Kedi Sigortası Fiyatları Ve Ödeme Yöntemleri

Kedi sigortası aylık cüzi taksitler halinde ödenmektedir. Aylık ufak maddi taksitler ile ödenerek standart kasko sistemi gibi işler. Bu nedenle müşterileri yormaz. Fiyatlar sigorta kurumları ve anlaşılan paketler üzerinden değişkenlik gösterir. Bu sebeple net bir meblağ belirtmek doğru olmaz. Seçilen kurum ve faktörler fiyatı etkileyen durumlar arasında yer alır. Bununla birlikte özellikle kedi kayıpları ödül karşılaması konusunda çoğu firma yüzde yüz karşılama yapar. Hastalık konularında genellikle yüzde yüz karşılama kapsam dahilinde bulunur. Bazı paketler ve ücretlere göre karşılama oranları yüzde 40 ile 70 arası değişmektedir.

Kedi sigortası ödeme olarak firmaya göre değişkenlik gösterir. Banka ile sigorta yapılması durumunda maaştan otomatik ödeme seçenekleri dahi bulunur. Onun haricinde bilindik sigorta firmaları da çeşitli ödeme kolaylıkları sunar. Aylık 50 ile 150 lira arasında bir ödeme sayesinde sigorta gideri karşılanır. Bu sayede kedi sahibi hayvan severler maddi olarak yorulmamış olur.

Hangi Kedi Sigortasını Seçmeliyim?

Kedi sigortası seçerken ön araştırma ve plan yapılmalıdır. Yaygın olarak bulunan kedi sigortaları arasında patim güvende sigortası bulunur. Bununla birlikte neşeli patiler de yaygın olarak tercih edilen sigorta türlerindendir. Genel sigorta çeşidi olup kedileri ve köpekleri dahil eden yuvam sigortası yoğun talep gören sigorta çeşitleri arasında yer alır. Bu sigorta türleri milyonlarca insan tarafından kullanılır. Ülkemizde bulunan bazı bankalar , devlet kurumları ve kamu kurumları dahi bu tarz sigortaları sunmaktadır. Güvenilir bankalar bu konuda müşterilere geniş hizmetler sunarak başka sigorta otomatik ödeme seçenekleri sunarlar.

Kedi sigorta çeşitlerinde genellikle pati ile alakalı olan firmalar göz önünde bulunur. Pati sigortası bunların en başında gelmektedir. Ayrıca filmden esinlenerek ismi konulan Can dostum sigortası da tercih edilen kedi sigortaları arasında yer alır. Kelime ve isim anlamı olarak müşterileri etkileyen bu sigorta çeşidi hayvan severler tarafından yoğun ilgi görür. Eğer sigorta arayışı içerisindeyseniz bu sigorta türlerinden birini seçebilirsiniz. Bununla birlikte kedi ve köpek aynı sigorta firmalarına dahil edebilme seçeneği bulunur. Tek yapılması gereken kaliteli sigorta kurumları ile çalışmaktır. Kalitesiz veya az veteriner ile anlaşmalı olan sigorta firmaları konforsuz hizmet vermektedir.