Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?


Evcil hayvan sigortası kapsamı, sigorta sağlayıcısı şirketin sunmuş olduğu hizmetlere göre değişiklik gösterir. Temelde tüm evcil hayvan sigortaları acil durumlarda yaşanan her türlü sağlık sorununu kapsarlar. Sigortanın amacı beklenmeyen ödemelere karşı finansal güvence oluşturmak olduğu için kaza, yaralanmalar, ani hastalıklar gibi durumlar hemen hemen her sigorta sağlayıcısı firmanın poliçesinde yer alır.

İçindekiler

   

  Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

  Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanlar için oldukça geniş kapsamlara sahiptir. En beklenmedik durumlarda açığa çıkan finansal harcamalar için önleyici bir göreve sahiptir. Sigorta sayesinde evcil hayvan ebeveynleri, zor durumlarda bütçelerini düşünmek yerine, tüm dikkatlerini can dostlarına verebilmektedir.

  Evcil hayvan sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

  Acil Durumlar

  Evcil hayvan sigortası ile acil durumlar güvence altındadır. Minik dostunuz kaza geçirdiğinde kaza sonucunda oluşan kırık, çatlak, ezik gibi ayakta tedavi ve ameliyat gibi yatarak tedavi masrafları sigorta kapsamına girer. Acil durumda görülen kaza durumu yalnızca trafik kazası değildir. Evcil hayvan sigortası trafik kazası, yüksekten düşme, yabancı cisim yutması veya batması, elektrik çarpması gibi birçok durumu kaza olarak görüp sigorta kapsamı altına alır.

  Tehlikeli Durumlar

  Sevimli dostunuzun başından geçen tehlikeli durumlar evcil hayvan sigortası tarafından kapsanır. Tehlikeli durumlara boğulma, ısı çarpması, donma, yanma örnek olarak verilebilir. Evcil hayvanınızın başına bu tarz tehlikeli durumlar geldiğinde hemen en yakın anlaşmalı kliniğe gidebilirsiniz.

  3.Şahıslara Karşı Mesuliyet

  Can dostunuz sizinle gayet uyumlu şekilde yaşarken bazen agresif tavırlar sergileyebilir. Agresifleştiği bir anda başka bir insana veya hayvana zarar verdiğinde karşı tarafta sağlık sorunları oluşabilir. Karşı tarafta oluşan sağlık sorunlarını haliyle sizin tedavi ettirmeniz gerekir. 3. şahıslara karşı olan mesuliyet birçok sigorta planında yer alır.

  Kayıp İlanı ve Ödül

  Evcil hayvanınız kaybolduğunda ne yapacağınızı bilmeden çaresiz bir şekilde onu bulma ümidiyle arama çalışmaları düzenleyebilirsiniz. Evcil hayvan sigortası, kayıp durumunda olan hayvanları hızlı bir şekilde bulabilmek için kayıp arama ilanını ve ödül teminatı masraflarını güvence altına alır.

   

  Evcil hayvan sigortası genel olarak yukarıdaki durumları hizmet kapsamı dahilinde saymaktadır. Sigorta sağlayıcısı şirketler fark yaratmak ve farklı alanlarda hizmet sunabilmek için kapsamları arasında birbirinden farklı durumları dahil edebilmektedir. Eğer sigorta yaptırmaya karar verdiyseniz size en uygun sigortayı bulana kadar tek tek tüm sigorta sağlayıcılarını incelemenizi tavsiye ederiz. 

  - Patili Sigorta

  Başa dön

  Son Gönderiler

  Köpekler Neden Kaşınır?
  Köpekler Neden Kaşınır?

  Köpeklerin ara sıra kendini kaşıması normal karşılanan bir durumdur. Bazen öyle bir kaşınırlar ki kö..

  Devamını oku
  Kediler Neden Gastrit Olur?
  Kediler Neden Gastrit Olur?

  Kedilerde gastrit en sık görülen mide rahatsızlıklarından birisidir. Bu nedenle kedi sahipleri kedil..

  Devamını oku
  Köpeklerde Kulak Akıntısı Neden Olur?
  Köpeklerde Kulak Akıntısı Neden Olur?

  Köpeklerde kulak akıntısı kulaktan sürekli akıntı gelmesine ve acıya sebep olur. Köpeklerde kulak ak..

  Devamını oku